Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogleraren steunen afzettingsprocedure Trump

Hoogleraren steunen afzettingsprocedure Trump

WASHINGTON (ANP/DPA) - Drie Amerikaanse grondwetsdeskundigen hebben de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een hoorzitting woensdag in het Congres een handelswijze verweten die naar hun mening een afzettingsprocedure zou rechtvaardigen. Eén collega dekte Trump. Deze heeft volgens hem weliswaar dingen verkeerd gedaan, maar niet genoeg om hem uit het ambt te zetten.

Harvard-hoogleraar Noah Feldman zei tegen de commissie voor Justitie van het Huis van Afgevaardigden dat Trump zijn macht heeft misbruikt voor persoonlijk gewin en duidelijk strafbare feiten heeft gepleegd die zouden kunnen leiden tot impeachment. Hij gaf de Democraten gelijk die Trump beschuldigen van het onder druk zetten van Oekraiënse president Volodimir Zelenski om een onderzoek in te stellen dat zijn politieke rivaal Joe Biden schade zou kunnen berokkenen.

Feldman benadrukte dat alleen al dit verzoek van Trump aan de leider van een buitenlandse regering een relevant vergrijp is. Er zijn echter ook aanwijzingen dat Trump als drukmiddel het bevriezen van militaire steun aan Oekraïne heeft gebruikt en een bezoek van Zelenski aan het Witte Huis afhankelijk heeft gemaakt van de Biden-onderzoek.

Pamela Karlan (Stanford) en Michael Gerhardt (Universiteit North Carolina) sloten zich bij die zienswijze aan. Jonathan Turley (George Washington Universiteit), uitgenodigd door de Republikeinen, maakte een andere inschatting. Hij vindt dat niet aan de voorwaarden voor impeachment is voldaan, ook al is er op het gesprek van Trump met Zelenski veel aan te merken. "Dat telefoontje was alles behalve perfect".

Meer uit Buitenland

Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

1 uur geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

2 uur geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

2 uur geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

2 uur geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

4 uur geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

6 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

8 uur geleden