Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogleraren steunen afzettingsprocedure Trump

Hoogleraren steunen afzettingsprocedure Trump

WASHINGTON (ANP/DPA) - Drie Amerikaanse grondwetsdeskundigen hebben de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een hoorzitting woensdag in het Congres een handelswijze verweten die naar hun mening een afzettingsprocedure zou rechtvaardigen. Eén collega dekte Trump. Deze heeft volgens hem weliswaar dingen verkeerd gedaan, maar niet genoeg om hem uit het ambt te zetten.

Harvard-hoogleraar Noah Feldman zei tegen de commissie voor Justitie van het Huis van Afgevaardigden dat Trump zijn macht heeft misbruikt voor persoonlijk gewin en duidelijk strafbare feiten heeft gepleegd die zouden kunnen leiden tot impeachment. Hij gaf de Democraten gelijk die Trump beschuldigen van het onder druk zetten van Oekraiënse president Volodimir Zelenski om een onderzoek in te stellen dat zijn politieke rivaal Joe Biden schade zou kunnen berokkenen.

Feldman benadrukte dat alleen al dit verzoek van Trump aan de leider van een buitenlandse regering een relevant vergrijp is. Er zijn echter ook aanwijzingen dat Trump als drukmiddel het bevriezen van militaire steun aan Oekraïne heeft gebruikt en een bezoek van Zelenski aan het Witte Huis afhankelijk heeft gemaakt van de Biden-onderzoek.

Pamela Karlan (Stanford) en Michael Gerhardt (Universiteit North Carolina) sloten zich bij die zienswijze aan. Jonathan Turley (George Washington Universiteit), uitgenodigd door de Republikeinen, maakte een andere inschatting. Hij vindt dat niet aan de voorwaarden voor impeachment is voldaan, ook al is er op het gesprek van Trump met Zelenski veel aan te merken. "Dat telefoontje was alles behalve perfect".

Meer uit Buitenland

Rubio: hoop dat Iraniërs de regering kunnen omverwerpen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.

33 minuten geleden
Iraanse Revolutionaire Garde dreigt met geweld Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.

1 uur geleden
Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

2 uur geleden
President Iran: zwijgen niet na aanvallen op school en ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.

3 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.

4 uur geleden
Trump: dit was onze laatste kans om Iraans kernwapen te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.

4 uur geleden
Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

5 uur geleden