Hoogleraren praten informateur Putters bij over kabinetsvormen
DEN HAAG (ANP) - Een aantal hoogleraren zal informateur Kim Putters maandag bijpraten over de verschillende kabinetsvormen. Putters wil in deze vier weken durende 'tussenfase' van de formatie duidelijkheid krijgen over de verschillende samenwerkingsvormen voor coalities.
Hij ontvangt Mirko Noordegraaf, Mark Bovens (beiden Universiteit Utrecht), Arco Timmermans (Universiteit Leiden) en Claes de Vreese (Universiteit van Amsterdam). Die laatste zal Putters meer vertellen over de Deense politiek die al jaren ervaring heeft met minderheidskabinetten.
De PvdA'er Putters wil onder meer weten onder welke voorwaarden bepaalde kabinetsvormen kunnen werken en wat je daar dan voor nodig hebt. Een meerderheidskabinet over rechts lijkt niet mogelijk omdat NSC niet met de PVV, de grootste partij, in een kabinet wil.
NSC-leider Pieter Omtzigt heeft veelvuldig aangegeven veel te zien in een minderheidskabinet of een extraparlementair kabinet. Voor die laatste vorm heeft VVD-leider Dilan Yeşilgöz nu ook een voorkeur. Maar het is onduidelijk wat een extraparlementair kabinet precies inhoudt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
1 uur geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
7 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
8 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
8 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
8 uur geleden