Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogleraar en VVD-senator Van den Berg voorzitter universiteiten

Hoogleraar en VVD-senator Van den Berg voorzitter universiteiten

DEN HAAG (ANP) - Hoogleraar bestuurskunde en senator Caspar van den Berg wordt de nieuwe voorzitter van de Universiteiten van Nederland (UNL). Hij gaat de vereniging van universiteiten vanaf 1 juni leiden. VVD'er Van den Berg blijft in de Eerste Kamer zitten, maar hij stapt daar wel uit de commissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. De benoeming is voor de komende vier jaar.

De vorige vaste voorzitter van UNL was ook een voormalig VVD-politicus: Pieter Duisenberg. Hij zat in de Tweede Kamer en is sinds vorig jaar president van de Algemene Rekenkamer. Na het vertrek van Duisenberg bij de universiteitenvereniging werd zijn functie tijdelijk waargenomen door Jouke de Vries, de voorzitter van het bestuur van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG). Aan die universiteit werkt Van den Berg ook. Hij is er niet alleen hoogleraar, maar ook decaan.

"Zijn bestuurlijke en politieke ervaring, en zijn staat van dienst in de wetenschap, maken hem de ideale nieuwe voorzitter van Universiteiten van Nederland", zegt interim-voorzitter De Vries in een verklaring over zijn opvolger. Van den Berg zelf benadrukt daarin de "onmisbare rol" die de universiteiten spelen in de samenleving en economie.

"Op de universiteiten barst het van het talent, nieuwsgierigheid en creativiteit, van eigen bodem en van over de grens", zegt de bestuurskundige. "Dat is al eeuwenlang zo en is de essentie van de universiteit. Als voorzitter zet ik mij ervoor in dat universiteiten een vrije, veilige en stimulerende omgeving voor iedereen zijn."

Meer uit Politiek

Van Weel roept op tot einde mensenrechtenschendingen in Soedan

DEN HAAG (ANP) - De mensenrechtenschendingen in Soedan moeten "onmiddellijk" worden beëindigd en het wapenembargo van de Verenigde Naties (VN) moet worden nageleefd, vindt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). De VVD-bewindsman deed deze oproep "met klem" in een video die is getoond bij een bijeenkomst in Genève van de VN-Mensenrechtenraad, die mede op verzoek van Nederland is ingelast.

5 uur geleden
Jetten vrijdagmiddag naar Groningen om aardbeving

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten gaat naar de provincie Groningen om te spreken met inwoners van de regio die is getroffen door een aardbeving. "Ik ga er nu heen", zei hij vrijdagmiddag na afloop van een ontmoeting met de informateurs. De premierskandidaat zei dat hij vrijdagochtend al met een aantal bewoners heeft gesproken "die vanmorgen echt met schrik wakker zijn geworden".

10 uur geleden
Politieke leiders reageren geschokt op nieuwe beving in Groningen

DEN HAAG (ANP) - Leiders van politieke partijen reageren geschokt op de aardbeving in Groningen donderdagnacht. Op sociale media betuigen zij hun medeleven met de bewoners.

10 uur geleden
D66 en CDA bepalen vrijdag hoe komende drie weken eruit gaan zien

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelaars van D66 en CDA en de informateurs van die partijen bespreken vrijdagochtend hoe de komende drie weken van de informatie eruitzien. CDA-leider Henri Bontenbal zei voor het begin van het eerste gesprek dat er vrijdag nog geen inhoudelijke zaken worden besproken.

10 uur geleden
Jetten en Bontenbal zien nieuwe politiek in afhandeling Wijers

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) zien vooral nieuwe politiek in de manier waarop de ophef over informateur Hans Wijers en wat hij over VVD-leider Dilan Yeşilgöz en de VVD zou hebben gezegd, is aangepakt. Nadat donderdag bekend was geworden wat Wijers zou hebben gezegd, namen Jetten en Bontenbal direct contact op met Yeşilgöz.

10 uur geleden
Eerdmans blijft bij standpunt over gaswinning na aardbeving

DEN HAAG (ANP) - JA21 blijft bij haar standpunt over de gaswinning in Groningen, ondanks de aardbeving met een kracht van 3.4 donderdagnacht. In de verkiezingscampagne noemde de partij het volstorten van de gasputten "een belachelijke fout". Tegen het ANP zegt partijleider Joost Eerdmans dat de beving volgens hem "opnieuw de urgentie van een daadkrachtige en zorgvuldige aanpak onderstreept".

12 uur geleden
Yeşilgöz wil samen met D66 en CDA praten na uitspraken Wijers

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz in gesprek nadat zij daarom vroeg. Volgens Bontenbal wordt het waarschijnlijk geen inhoudelijk gesprek, maar wordt gesproken over informateur Hans Wijers en wat hij zou hebben gezegd over Yeşilgöz en de VVD.

12 uur geleden