Hoogland verkent duuronderdelen bij NK baanwielrennen
APELDOORN (ANP) - Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Lorena Wiebes behoren tot de renners die vanaf vrijdag in actie komen tijdens de WK baanwielrennen in Apeldoorn. Hoogland, onder meer winnaar van olympisch goud op de teamsprint, heeft aangekondigd op de wielerpiste van Omnisport ook bij twee duuronderdelen aan de start te staan. Ook wegwielrenster Lorena Wiebes, het afgelopen najaar goed voor WK-goud op het onderdeel scratch, meldt zich weer.
Hoogland komt behalve op de kilometer tijdrit en de keirin ook uit op de duuronderdelen scratch en afvalkoers. Dat is nieuw voor de renner uit Haarle.
Drievoudig olympisch kampioen Lavreysen heeft nooit getwijfeld over deelname. "Ik vind het leuk om een jonge generatie te inspireren en deze snelle onderdelen van het wielrennen ook dicht bij de toeschouwers te brengen op onze thuisbaan in Apeldoorn", zegt hij in een persbericht van organisator Libéma. "En een trui is een trui, een titel een titel, daar krijg ik nooit genoeg van."
De wedstrijden zijn op 27, 28 en 29 december.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
11 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
20 uur geleden