Hoogland: trots dat ik Shanne mijn vriendin mag noemen
IZU (ANP) - Jeffrey Hoogland zag donderdag op de wielerpiste van Izu zijn vriendin Shanne Braspennincx olympisch kampioen worden op het baanonderdeel keirin. Zelf had hij al een gouden plak te pakken van de teamsprint, vrijdag komt er op de sprint wellicht een medaille bij. Maar in de minuten die volgden op het succes van Braspennincx dacht de topsprinter daar niet aan. "Ik ben zo trots dat ik Shanne mijn vriendin mag noemen", sprak de geëmotioneerde baanrenner. "Als iemand het verdiend heeft, is zij het wel."
Hoogland kent Braspennincx al jaren als teamgenoot, ergens in 2017 kregen ze een relatie. "We hebben niet een speciale datum", lachte de van oorsprong Nijverdaller die in Apeldoorn met haar samenwoont. "Misschien is dit succes voor haar meer een verrassing dan voor mij. Ik zag al dat ze ongelooflijk sterk was en dan maakt ze het vandaag af. Dit is echt heel mooi."
Braspennincx (30) kreeg in 2015 een hartaanval die een einde leek te maken aan een veelbelovende sportcarrière. Hoogland: "Ik heb dat als teamgenoot meegemaakt. Het is ongelooflijk hoe ze dat achter zich heeft gelaten. Als iemand sterk is en dat onmiddellijk achter zich heeft kunnen laten, is zij het wel. Ze hield de olympische droom in stand. Ik heb nooit iemand zo hard zien werken."
Hoogland vertelt vaak dat zijn relatie met Braspennincx hem een betere wielrenner heeft gemaakt. Door haar toewijding, haar professionaliteit, zaken waar Hoogland eerder in zijn loopbaan veel minder mee bezig was. "Ze is iemand die keihard is voor zichzelf en er alles voor doet, maar ook laat. Maar ze is gelukkig ook heel lief voor mij. Ik ben nog nooit zo trots op iemand geweest."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
2 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geleden