Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogland snelt in Mexico naar wereldrecord kilometer tijdrit

Hoogland snelt in Mexico naar wereldrecord kilometer tijdrit

AGUASCALIENTES (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland is er in geslaagd het wereldrecord op de kilometer tijdrit scherper te stellen. Op de hoog gelegen wielerpiste van het Mexicaanse Aguascalientes kwam de 30-jarige Nijverdaller na vier rondes tot een tijd van 55,433 seconden. Het oude record (56,303) stond op naam van de Fransman François Pervis en werd in 2013 op dezelfde baan gereden.

Hoogland was al vier keer wereldkampioen op het niet-olympische onderdeel en zag in de recordpoging een mooie uitdaging en een aanvulling op zijn voorbereiding op de Olympische Spelen van Parijs. Daar verdedigt hij met Harrie Lavreysen en Roy van den Berg de titel op de teamsprint.

Hoogland was met 57,813 al in het bezit van het wereldrecord op laaglandbanen. Die tijd reed hij in februari tijdens de EK in het Zwitserse Grenchen. Op hoogte is de luchtweerstand lager wat de kans biedt op nog betere tijden.

Marge

Hoogland moest door bondscoach Mehdi Kordi van de fiets worden geholpen, had even moeite om te blijven staan en ging daarna uitfietsen. Vanuit de start had hij na een ronde een marge van 0,15 seconde, halverwege was dat 0,49 en na drie rondes al 0,74 seconden. Hoogland was uiteindelijk 0,87 seconde sneller dan Pervis, die al had voorspeld dat zijn record eraan zou gaan.

In een eerste reactie voor de camera van het AD vertelde Hoogland dat hij nog niet had kunnen genieten van zijn geslaagde recordpoging. "Ik heb bijna geen idee of ik nog leef, het besef is er nog niet", zei hij nadat hij met extra zuurstof het herstel had gepoogd te versnellen. "Ik kan nu nog niet echt genieten, maar dat wist ik op voorhand. Ik moet eerst nog bijkomen. Toen ik finishte en het gejuich hoorde wist ik dat het een wereldrecord was. Nu weet ik dat het verschil bijna een seconde is, heel vet."

Vraagtekens

Vooraf waren er vraagtekens. "Het was zo moeilijk na te gaan hoe je het hier zou doen. Je verwacht wonderen op zo'n baan, dat je gaat vliegen. Maar het was vooral knetterhard fietsen. Ik ben heel erg blij met het record. Daarvoor kwam ik hier."

Woensdag heeft Hoogland de baan nog ter beschikking. Mogelijk gaat hij dan nog proberen het wereldrecord op de 200 meter met zogenoemde vliegende start te verbeteren.

Meer uit Sport

Basketbalbond schrapt oud-medewerker om ongewenst gedrag

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.

3 uur geleden
Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

3 uur geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

4 uur geleden
Verhoeven gaat voor grootste stunt van deze eeuw in het boksen

BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."

7 uur geleden
Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

9 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 dag geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

1 dag geleden