Hoogland pakt op WK baan voor vierde keer goud op km tijdrit
GLASGOW (ANP) - Jeffrey Hoogland heeft bij de WK baanwielrennen in Glasgow voor de vierde keer de wereldtitel veroverd op de kilometer tijdrit. De Nederlandse baansprinter, die eerder al goud won op de teamsprint, had veruit de beste tijd: 58,222.
De Australiërs Matthew Glaetzer (58,526) en Thomas Cornish (58,822) pakten respectievelijk zilver en brons.
Hoogland (30) was de afgelopen twee jaar wereldkampioen en ook in 2018 in Apeldoorn de beste van de wereld op het niet-olympische onderdeel.
Keirin
In de Sir Chris Hoy Velodrome had hij in de kwalificaties al de beste tijd van allemaal: 57,971 seconden. Daarmee was Hoogland maar een fractie minder snel dan zijn eigen wereldrecord op zeeniveau: 57,813, gereden eerder dit jaar tijdens de EK in het Zwitserse Grenchen.
Tijd om te genieten van zijn succes is er niet. Hoogland moet binnen een half uur weer de baan op voor de eerste ronde op het sprintonderdeel keirin.
Snelle opening
Roy van den Berg nam voor het eerst deel aan een kilometer tijdrit op een WK. De 'starter' van de teamsprinters was goed voor de op een na snelste eerste ronde (18,109, Hoogland: 17,527). Nu moest Van den Berg vier rondes in plaats van één afleggen. Zijn eindtijd van 1.00,530 was niet genoeg voor een plaats bij de eerste acht en kwalificatie: dertiende.
Ook in de finale was Hoogland met 17,557 de enige die onder de 18 seconden opende. Zijn succes volgde na een minder optreden op de sprint waar hij al in de achtste finales strandde tegen de latere finalist Nicholas Paul. Hoogland mopperde over een niet toereikende vorm, wellicht een gevolg van de relatieve pauze van een kleine anderhalf jaar die hij nam na de Spelen van Tokio. Hij reed zijn wedstrijden, maar erkende dat de mindere focus op zijn sport nu werk vereist richting de Spelen van Parijs.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
10 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
11 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
12 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
13 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
15 uur geleden