Hoogland pakt op WK baan voor vierde keer goud op km tijdrit
GLASGOW (ANP) - Jeffrey Hoogland heeft bij de WK baanwielrennen in Glasgow voor de vierde keer de wereldtitel veroverd op de kilometer tijdrit. De Nederlandse baansprinter, die eerder al goud won op de teamsprint, had veruit de beste tijd: 58,222.
De Australiërs Matthew Glaetzer (58,526) en Thomas Cornish (58,822) pakten respectievelijk zilver en brons.
Hoogland (30) was de afgelopen twee jaar wereldkampioen en ook in 2018 in Apeldoorn de beste van de wereld op het niet-olympische onderdeel.
Keirin
In de Sir Chris Hoy Velodrome had hij in de kwalificaties al de beste tijd van allemaal: 57,971 seconden. Daarmee was Hoogland maar een fractie minder snel dan zijn eigen wereldrecord op zeeniveau: 57,813, gereden eerder dit jaar tijdens de EK in het Zwitserse Grenchen.
Tijd om te genieten van zijn succes is er niet. Hoogland moet binnen een half uur weer de baan op voor de eerste ronde op het sprintonderdeel keirin.
Snelle opening
Roy van den Berg nam voor het eerst deel aan een kilometer tijdrit op een WK. De 'starter' van de teamsprinters was goed voor de op een na snelste eerste ronde (18,109, Hoogland: 17,527). Nu moest Van den Berg vier rondes in plaats van één afleggen. Zijn eindtijd van 1.00,530 was niet genoeg voor een plaats bij de eerste acht en kwalificatie: dertiende.
Ook in de finale was Hoogland met 17,557 de enige die onder de 18 seconden opende. Zijn succes volgde na een minder optreden op de sprint waar hij al in de achtste finales strandde tegen de latere finalist Nicholas Paul. Hoogland mopperde over een niet toereikende vorm, wellicht een gevolg van de relatieve pauze van een kleine anderhalf jaar die hij nam na de Spelen van Tokio. Hij reed zijn wedstrijden, maar erkende dat de mindere focus op zijn sport nu werk vereist richting de Spelen van Parijs.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
11 uur geleden