Hoogland opgelucht terug op wielerpiste
APELDOORN (ANP) - De terugkeer op de wielerbaan van Apeldoorn bezorgde Jeffrey Hoogland donderdag een opgelucht gevoel. Deels omdat het weer een stap is richting 'normaal', al is het nog maar de vraag of er dit jaar nog wedstrijden zijn. "Maar het is ook fijn dat je je sport weer in een fysiek veilige omgeving kunt uitoefenen", vertelt de Europees sprintkampioen. De afgelopen weken zocht hij met vriendin en sprintcollega Shanne Braspennincx rond Apeldoorn stille weggetjes op om toch wat met de remloze baanfiets te kunnen trainen.
"Supergevaarlijk natuurlijk, met 60 per uur op een fiets zonder remmen zodat je soms een auto voorbijvliegt." Hoogland (27) kan er om lachen: de tochtjes naar rustige wegen rond woonplaats Apeldoorn, gevonden vaak op Google Maps. "Shanne en ik hebben geluk dat we samenwonen en we geen afstand van elkaar hoeven te houden. Zo konden we elkaar gewoon helpen met starttrainingen bijvoorbeeld. Zij kon me dan vasthouden zodat ik uit stilstand kon starten."
De WK in Berlijn waren zijn laatste wedstrijden: Hoogland pakte goud met de teamsprint en zilver op de sprint. "Meteen daarna zijn Shanne en ik nog op vakantie gegaan, dat is nu al haast niet meer voor te stellen. Toen we terugkwamen golden de coronamaatregelen. Onze basistraining konden we op dat moment wel gewoon doen: op de gewone racefiets op de weg en krachttraining thuis." In huize Hoogland staat de 'legpress' die hij normaal in Omnisport gebruikt. "Die zal een dezer dagen wel teruggaan."
Looproutes
Omnisport moest aan een reeks voorwaarden voldoen om als trainingslocatie weer open te gaan in coronatijden. "Ze hebben het perfect geregeld hier", vertelt Hoogland. "Je hebt allemaal je eigen afgebakende ruimte op het middenterrein en er is steeds maar één iemand op de baan. Verder zijn er looproutes zodat je je altijd aan de anderhalve meter afstand kunt houden."
Zicht op wedstrijden is er voorlopig niet. "Ik heb er een hard hoofd in of er dit jaar bijvoorbeeld nog een EK is. En voor de Spelen van volgend jaar moet je eigenlijk ook hopen dat er een vaccin ontwikkeld is." Voor nu is het ontbreken van een kortetermijndoel geen probleem voor Hoogland: "Sinds de Spelen van Rio ben ik ontzettend gemotiveerd. Ik werk steeds harder, ook omdat ik zie wat ik kan bereiken." Met vriendin Shanne leeft hij een sober leven zonder uitspattingen: de gang naar de wielerbaan is weer het enige, vrijwel dagelijkse uitstapje: "Grappig, ik besef nu dat wij eigenlijk altijd in een soort quarantaine leven."
Meer uit Sport
VAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) had "geen power" in zijn benen. Dat zei de Nederlander na zijn mislukte poging zondag om het WK mountainbike te winnen. "Ik had geen goede dag. Dat was al vanaf het begin zo. Ik bleef zitten waar ik zat", zei Van der Poel, die als 33e was gestart en als nummer 30 eindigde tegen de NOS.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jessica Pegula is goed begonnen aan de US Open. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Elena-Gabriela Ruse in de eerste ronde van het laatste grandslamtoernooi van het seizoen: 6-3 6-2.
2 uur geledenWAVER (ANP) - Duitsland is wereldkampioen hockey bij de mannen. De Europees kampioen won in de finale met 1-0 van Spanje. Het enige doelpunt werd in de 44e minuut gemaakt door Michel Struthoff. Nederland werd vierde op het WK hockey in Nederland en België.
2 uur geledenALTO DE AITANA (ANP) - Enric Mas heeft de negende etappe in de Vuelta gewonnen. In de rit van Villajoyosa over 187,4 kilometer naar Alto de Aitana was hij de sterkste. De Schot Oscar Onley werd tweede. De Spanjaard Mas van Movistar blijft leider in het klassement.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jan van der Bij verloor zijn oma een week voordat hij zondag goud won met de mannenacht op de WK roeien. Dat zei de emotionele roeier na de wedstrijd op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen de NOS. De Nederlandse mannenacht prolongeerde de wereldtitel na een spannende race door Groot-Brittannië 6 honderdsten van een seconde achter zich te houden.
4 uur geledenVAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) is er niet in geslaagd om het WK mountainbike te winnen. De titel ging in het Italiaanse Val di Sole naar de Brit Thomas Pidcock (27), die net als Van der Poel vanaf de vijfde rij startte. De Brit Charlie Aldridge werd tweede voor de Canadees Cole Punchard. Van der Poel werd 30e.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Wereldkampioene in de skiff Lauren Henry denkt dat het beste nog moet komen bij de teruggekeerde olympisch kampioene Karolien Florijn. Dat zei de Britse roeister zondag op de Amsterdamse Bosbaan tegen het ANP. Florijn voer achter Henry en de Ierse Fiona Murtagh naar de derde plaats op de WK in Nederland.
5 uur geleden