Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogland niet meer van start op WK baanwielrennen

Hoogland niet meer van start op WK baanwielrennen

SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Jeffrey Hoogland gaat zaterdag niet meer van start op de wereldkampioenschappen baanwielrennen in het Franse Saint-Quentin-en-Yvelines. Hoogland kwam donderdag na afloop van het onderdeel keirin, waarop hij zilver pakte, ten val. Een dag later werd hij nog wel wereldkampioen op de tijdrit van een kilometer, maar hij klaagde toen al over zijn fitheid.

Daarop is zaterdag besloten dat Hoogland niet start in het sprinttoernooi. "De val en de intensiteit erna op de kilometer maken dat het niet verstandig is om nog twee dagen te rijden", aldus hoofdcoach Jan van Veen van wielerbond KNWU.

Hooglands plaats wordt ingenomen door Tijmen van Loon. De andere twee Nederlanders die op de sprint uitkomen zijn titelverdediger Harrie Lavreysen en Sam Ligtlee.

De 29-jarige Hoogland werd de afgelopen drie jaar op de WK tweede op de sprint, telkens achter Lavreysen.

Meer uit Sport

Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

3 minuten geleden
Lavreysen wint sprint bij wereldbeker in Maleisië

NILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.

5 minuten geleden
Sawe loopt met sterk slot historisch marathonrecord in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.

6 minuten geleden
Motorracer Veijer eindigt na eerste pole als derde in Madrid

JEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.

1 uur geleden
Keniaan Sawe wint marathon in wereldrecord van onder de 2 uur

LONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.

2 uur geleden
Atlete Assefa wint marathon Londen en verbetert eigen toptijd

LONDEN (ANP) - Tigst Assefa heeft de marathon van Londen op haar naam geschreven in een wereldrecord in een race met alleen vrouwelijke deelnemers. De Ethiopische topatlete finishte in 2.15.41 en scherpte daarmee haar eigen record, dat ze vorig jaar eveneens in Londen liep, met negen seconden aan.

2 uur geleden
Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

22 uur geleden