Hoogland met bijzonder verhaal naar tweede wereldtitel op WK baan
GLASGOW (ANP) - Een bijzondere avond had voor Jeffrey Hoogland een bijzonder verhaal. Mopperend was hij zaterdag bij de WK baanwielrennen in Glasgow al in de achtste finales van het sprinttoernooi uitgeschakeld. Drie dagen later veroverde de geboren Nijverdaller op de kilometer tijdrit zijn tweede gouden medaille na de winst vrijdag op de teamsprint. "Wat een verhaal hè", lachte hij na zijn race.
Zaterdag zat hij nog vol vraagtekens. "Ik weet eigenlijk niet wat ik moet vertellen", zei hij toen. Het werd een verhaal over een vormcrisis, wellicht een gevolg van anderhalf jaar bewust niet optimaal met zijn sport bezig zijn. In februari pikte hij de draad maar weer op, maar een blessure deed hem in de zomer weer terugvallen. "En er zit ook wel een waarheid in. Er is qua power werk aan de winkel. Ik zat oprecht in de put na de sprint."
Maar zie, op de kilometer reed hij in de ochtenduren bijna zijn eigen record op zeeniveau uit de boeken, in de avonduren volgde de bevestiging met zijn vierde wereldtitel op het niet-olympische onderdeel. "Het was gewoon goed. Na de sprint had ik een rotavond, maar opgeven is geen optie. Ik maak het toernooi gewoon af, dacht ik. Daar word je sterker van. Bovendien, opgeven zit niet in me. En nu heb ik dus twee wereldtitels, best bijzonder toch?" Dinsdagavond plaatste hij zich ook moeiteloos voor de kwartfinales van de keirin. Dat toernooi gaat woensdag op de slotdag van de WK verder.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.
32 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.
36 minuten geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.
43 minuten geledenBENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.
44 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
1 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.
1 uur geleden