Hoogland met bijzonder verhaal naar tweede wereldtitel op WK baan
GLASGOW (ANP) - Een bijzondere avond had voor Jeffrey Hoogland een bijzonder verhaal. Mopperend was hij zaterdag bij de WK baanwielrennen in Glasgow al in de achtste finales van het sprinttoernooi uitgeschakeld. Drie dagen later veroverde de geboren Nijverdaller op de kilometer tijdrit zijn tweede gouden medaille na de winst vrijdag op de teamsprint. "Wat een verhaal hè", lachte hij na zijn race.
Zaterdag zat hij nog vol vraagtekens. "Ik weet eigenlijk niet wat ik moet vertellen", zei hij toen. Het werd een verhaal over een vormcrisis, wellicht een gevolg van anderhalf jaar bewust niet optimaal met zijn sport bezig zijn. In februari pikte hij de draad maar weer op, maar een blessure deed hem in de zomer weer terugvallen. "En er zit ook wel een waarheid in. Er is qua power werk aan de winkel. Ik zat oprecht in de put na de sprint."
Maar zie, op de kilometer reed hij in de ochtenduren bijna zijn eigen record op zeeniveau uit de boeken, in de avonduren volgde de bevestiging met zijn vierde wereldtitel op het niet-olympische onderdeel. "Het was gewoon goed. Na de sprint had ik een rotavond, maar opgeven is geen optie. Ik maak het toernooi gewoon af, dacht ik. Daar word je sterker van. Bovendien, opgeven zit niet in me. En nu heb ik dus twee wereldtitels, best bijzonder toch?" Dinsdagavond plaatste hij zich ook moeiteloos voor de kwartfinales van de keirin. Dat toernooi gaat woensdag op de slotdag van de WK verder.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
1 dag geleden