Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogland met bijzonder verhaal naar tweede wereldtitel op WK baan

Hoogland met bijzonder verhaal naar tweede wereldtitel op WK baan

GLASGOW (ANP) - Een bijzondere avond had voor Jeffrey Hoogland een bijzonder verhaal. Mopperend was hij zaterdag bij de WK baanwielrennen in Glasgow al in de achtste finales van het sprinttoernooi uitgeschakeld. Drie dagen later veroverde de geboren Nijverdaller op de kilometer tijdrit zijn tweede gouden medaille na de winst vrijdag op de teamsprint. "Wat een verhaal hè", lachte hij na zijn race.

Zaterdag zat hij nog vol vraagtekens. "Ik weet eigenlijk niet wat ik moet vertellen", zei hij toen. Het werd een verhaal over een vormcrisis, wellicht een gevolg van anderhalf jaar bewust niet optimaal met zijn sport bezig zijn. In februari pikte hij de draad maar weer op, maar een blessure deed hem in de zomer weer terugvallen. "En er zit ook wel een waarheid in. Er is qua power werk aan de winkel. Ik zat oprecht in de put na de sprint."

Maar zie, op de kilometer reed hij in de ochtenduren bijna zijn eigen record op zeeniveau uit de boeken, in de avonduren volgde de bevestiging met zijn vierde wereldtitel op het niet-olympische onderdeel. "Het was gewoon goed. Na de sprint had ik een rotavond, maar opgeven is geen optie. Ik maak het toernooi gewoon af, dacht ik. Daar word je sterker van. Bovendien, opgeven zit niet in me. En nu heb ik dus twee wereldtitels, best bijzonder toch?" Dinsdagavond plaatste hij zich ook moeiteloos voor de kwartfinales van de keirin. Dat toernooi gaat woensdag op de slotdag van de WK verder.

Meer uit Sport

Noppert klopt landgenoot Van der Velde in eerste ronde WK darts

LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.

1 uur geleden
Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

13 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

14 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

1 dag geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

1 dag geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

1 dag geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

1 dag geleden