Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogland gaat 'gewoon knallen' op Mexicaanse wielerpiste

Hoogland gaat 'gewoon knallen' op Mexicaanse wielerpiste

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland vertrekt donderdag richting Mexico om zijn loopbaan als sprinter extra aanzien te geven. Vier keer al was de Nijverdaller 's werelds beste op de kilometer tijdrit, een baanonderdeel waarbij vanuit stilstand een tijd wordt gezet over vier ronden. Bij die status hoort een wereldrecord. Dat staat sinds 2013 op naam van de Fransman François Pervis. "Ik ben ervan overtuigd dat ik het kan verbeteren", zei Hoogland drie dagen voor afreizen in Apeldoorn. De recordpoging is op 31 oktober.

Pervis, inmiddels gestopt, reed zijn record bij een wereldbekerwedstrijd op de wielerpiste in Aguascalientes, waar Hoogland het nu ook gaat proberen. Op een hoogte van 1800 meter, waar de luchtweerstand lager is. Hoogland (30) was er destijds bij. "Maar ik heb er weinig van meegekregen. Ik was Hugo Haak aan het opvangen nadat die zijn kilometer had gereden. Ik kwam daar toen nog niet op uit." Pervis kwam hij de jaren erna regelmatig tegen. "Hij heeft al vaak tegen me gezegd dat ik zijn record ga afpakken. Dat moet dan nu maar eens gebeuren."

Hoogland zegt zich niet anders voor te bereiden als voor een WK, dat normaal in deze periode plaatsvindt. Dit jaar was de wereldtitelstrijd al in augustus in Glasgow, waar Hoogland samen met Harrie Lavreysen en Roy van den Berg de wereldtitel op de teamsprint heroverde, zoals ze volgend jaar op de Spelen van Parijs op jacht willen gaan naar een tweede olympische titel.

Reservedag

Hoogland was goed in Glasgow, maar niet super, deels een gevolg van de relatieve rustperiode die hij inlaste na de Spelen van Tokio. Er waren zorgen en irritaties bij zijn teamgenoten. "Al is dat door de omgeving groter gemaakt dan het eigenlijk was. Ik wist wel dat het nodig was om snel sterker te worden met het oog op de Spelen en wilde de focus iets meer op mezelf leggen. Daar was deze recordpoging een goed middel voor. Hopelijk levert het me ook een mentale 'boost' op. Ik stap sowieso straks met een hoog niveau weer in."

Pervis had in 2013 56,303 seconden nodig voor de kilometer. Hoogland bezit het record op laaglandbanen met 57,813 seconden. "Ik zit op een mooi niveau", zei hij maandag in het Apeldoornse Omnisport. "We hebben een reservedag als de weersomstandigheden slecht zouden zijn, of eventueel voor een tweede poging. Maar daar denk ik nu helemaal niet aan. Ik wil de 31e gewoon knallen."

Meer uit Sport

Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

1 uur geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

2 uur geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

2 uur geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

2 uur geleden
De Waard en Brinkman genomineerd voor beste hockeyer ter wereld

LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.

7 uur geleden
Meer dan de helft van de tickets voor Winterspelen 2026 verkocht

MILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.

7 uur geleden
Titelverdediger Van Empel ziet af van EK veldrijden

ARNHEM (ANP) - Fem van Empel zal komende zaterdag op het Europees kampioenschap veldrijden in het Belgische Middelkerke haar titel niet verdedigen. De regerend wereldkampioene is op dit moment niet fit genoeg om deel te nemen aan de titelstrijd, meldt de wielerbond KNWU. De 23-jarige Brabantse kiest ervoor de komende periode in Spanje te trainen.

1 dag geleden