Hoogland en Lavreysen naar laatste vier op sprint
ZU (ANP) - Jeffrey Hoogland en Harrie Lavreysen keren vrijdag terug op de wielerpiste van Izu voor de halve finales van het sprinttoernooi op de Olympische Spelen. Beide Nederlanders hadden in hun kwartfinale niet meer dan twee heats nodig.
Hoogland was duidelijk te sterk voor de Fransman Sebastien Vigier. Lavreysen versloeg de Brit Jason Kenny, de olympisch kampioen van 2012 en 2016 die zich in Izu slechts via de herkansingen had geplaatst voor de kwartfinales.
De halve finales zijn vrijdag om 09.10 uur. Hoogland neemt het op tegen de Rus Denis Dmitrijev. Lavreysen treft de Brit Jack Carlin. De 35-jarige Dmitrijev is de nummer 3 van de Spelen van Rio 2016. Een jaar later veroverde hij de wereldtitel, door in de finale Lavreysen te verslaan. Het betekende de internationale doorbraak voor de toen net 20-jarige Brabander.
Medaille
Carlin is een 24-jarige Schot, die tweede werd op de WK van 2018 in Apeldoorn. Hij verloor daar in de finale van de Australiër Matthew Glaetzer. Het was de laatste keer dat de Nederlanders het sprinttoernooi niet beheersten. Zowel in 2019 als in 2020 reden Lavreysen en Hoogland de finale. Beide keren was Lavreysen de beste.
Om het goud wordt vrijdag vanaf 11.00 uur gefietst. Met Lavreysen en Hoogland in de halve finale is de Nederlandse olympische ploeg minimaal zeker van een nieuwe bronzen medaille. Beiden hebben al olympisch goud op zak op de teamsprint.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
4 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
21 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
21 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
23 uur geleden