Hoogland en Lavreysen naar laatste vier op sprint
ZU (ANP) - Jeffrey Hoogland en Harrie Lavreysen keren vrijdag terug op de wielerpiste van Izu voor de halve finales van het sprinttoernooi op de Olympische Spelen. Beide Nederlanders hadden in hun kwartfinale niet meer dan twee heats nodig.
Hoogland was duidelijk te sterk voor de Fransman Sebastien Vigier. Lavreysen versloeg de Brit Jason Kenny, de olympisch kampioen van 2012 en 2016 die zich in Izu slechts via de herkansingen had geplaatst voor de kwartfinales.
De halve finales zijn vrijdag om 09.10 uur. Hoogland neemt het op tegen de Rus Denis Dmitrijev. Lavreysen treft de Brit Jack Carlin. De 35-jarige Dmitrijev is de nummer 3 van de Spelen van Rio 2016. Een jaar later veroverde hij de wereldtitel, door in de finale Lavreysen te verslaan. Het betekende de internationale doorbraak voor de toen net 20-jarige Brabander.
Medaille
Carlin is een 24-jarige Schot, die tweede werd op de WK van 2018 in Apeldoorn. Hij verloor daar in de finale van de Australiër Matthew Glaetzer. Het was de laatste keer dat de Nederlanders het sprinttoernooi niet beheersten. Zowel in 2019 als in 2020 reden Lavreysen en Hoogland de finale. Beide keren was Lavreysen de beste.
Om het goud wordt vrijdag vanaf 11.00 uur gefietst. Met Lavreysen en Hoogland in de halve finale is de Nederlandse olympische ploeg minimaal zeker van een nieuwe bronzen medaille. Beiden hebben al olympisch goud op zak op de teamsprint.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
8 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
7 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
13 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
23 uur geleden