Hoogland en Lavreysen naar laatste vier op sprint
ZU (ANP) - Jeffrey Hoogland en Harrie Lavreysen keren vrijdag terug op de wielerpiste van Izu voor de halve finales van het sprinttoernooi op de Olympische Spelen. Beide Nederlanders hadden in hun kwartfinale niet meer dan twee heats nodig.
Hoogland was duidelijk te sterk voor de Fransman Sebastien Vigier. Lavreysen versloeg de Brit Jason Kenny, de olympisch kampioen van 2012 en 2016 die zich in Izu slechts via de herkansingen had geplaatst voor de kwartfinales.
De halve finales zijn vrijdag om 09.10 uur. Hoogland neemt het op tegen de Rus Denis Dmitrijev. Lavreysen treft de Brit Jack Carlin. De 35-jarige Dmitrijev is de nummer 3 van de Spelen van Rio 2016. Een jaar later veroverde hij de wereldtitel, door in de finale Lavreysen te verslaan. Het betekende de internationale doorbraak voor de toen net 20-jarige Brabander.
Medaille
Carlin is een 24-jarige Schot, die tweede werd op de WK van 2018 in Apeldoorn. Hij verloor daar in de finale van de Australiër Matthew Glaetzer. Het was de laatste keer dat de Nederlanders het sprinttoernooi niet beheersten. Zowel in 2019 als in 2020 reden Lavreysen en Hoogland de finale. Beide keren was Lavreysen de beste.
Om het goud wordt vrijdag vanaf 11.00 uur gefietst. Met Lavreysen en Hoogland in de halve finale is de Nederlandse olympische ploeg minimaal zeker van een nieuwe bronzen medaille. Beiden hebben al olympisch goud op zak op de teamsprint.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
9 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
9 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
11 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
11 uur geleden