Hoogland doet gouden medaille om na mislukte missie op keirin
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Jeffrey Hoogland liep na zijn mislukte missie op de keirin met zijn eerder gewonnen gouden plak door het Velodrome in Saint-Quentin-en-Yvelines. Hij was "stomverbaasd" over zijn uitschakeling in de kwartfinales van de keirin, maar wil Parijs met een positief gevoel verlaten.
"Eigenlijk was ik heel verbaasd. De rit was van mijn kant chaotisch, totaal niet hoe ik het wilde en het had voorbereid. Die Colombiaan (Kevin Quintero) zat me gigantisch in de weg. En misschien heb ik iets te veel vertrouwen gehad in een favorietenrol", zei Hoogland (31) na zijn verrassende uitschakeling.
"Natuurlijk kan ik mezelf iets kwalijk nemen. Ik ben ook woest van binnen. Maar uiteindelijk heb ik mijn medaille omgedaan, om met opgeheven hoofd en trots Parijs te verlaten. Vooral als er vragen werden gesteld als: 'hoe kan dat nou?'. Dan zou ik aan deze gouden plak kunnen voelen en dat kunnen niet veel mensen."
'Eerst lekker rusten'
De WK baanwielrennen in Kopenhagen, half oktober, worden het volgende doel van Hoogland. "Maar ik ga nu eerst lekker rusten, feestjes pakken en een maandje leuke dingen doen in Nederland", aldus de olympisch kampioen op de teamsprint. Hij staat in totaal op drie olympische medailles.
Hoogland werd op de keirin vijfde in zijn heat. Een plek bij de beste vier was voldoende voor een plaats in de halve finales.
Meer uit Sport
WEVELGEM (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de Belgische klassieker In Flanders Fields, From Middelkerke To Wevelgem gewonnen. De 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech was na 240,8 kilometer de beste in de sprint. Het peloton had in de slotfase de vluchters Mathieu van der Poel en de Belgen Wout van Aert en Alec Segaert bijgehaald in de wedstrijd die bekendstaat als Gent-Wevelgem.
6 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
8 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
9 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
1 dag geleden