Hoogland doet gouden medaille om na mislukte missie op keirin
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Jeffrey Hoogland liep na zijn mislukte missie op de keirin met zijn eerder gewonnen gouden plak door het Velodrome in Saint-Quentin-en-Yvelines. Hij was "stomverbaasd" over zijn uitschakeling in de kwartfinales van de keirin, maar wil Parijs met een positief gevoel verlaten.
"Eigenlijk was ik heel verbaasd. De rit was van mijn kant chaotisch, totaal niet hoe ik het wilde en het had voorbereid. Die Colombiaan (Kevin Quintero) zat me gigantisch in de weg. En misschien heb ik iets te veel vertrouwen gehad in een favorietenrol", zei Hoogland (31) na zijn verrassende uitschakeling.
"Natuurlijk kan ik mezelf iets kwalijk nemen. Ik ben ook woest van binnen. Maar uiteindelijk heb ik mijn medaille omgedaan, om met opgeheven hoofd en trots Parijs te verlaten. Vooral als er vragen werden gesteld als: 'hoe kan dat nou?'. Dan zou ik aan deze gouden plak kunnen voelen en dat kunnen niet veel mensen."
'Eerst lekker rusten'
De WK baanwielrennen in Kopenhagen, half oktober, worden het volgende doel van Hoogland. "Maar ik ga nu eerst lekker rusten, feestjes pakken en een maandje leuke dingen doen in Nederland", aldus de olympisch kampioen op de teamsprint. Hij staat in totaal op drie olympische medailles.
Hoogland werd op de keirin vijfde in zijn heat. Een plek bij de beste vier was voldoende voor een plaats in de halve finales.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
5 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
13 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
17 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
18 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
20 uur geleden