Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogland doet gouden medaille om na mislukte missie op keirin

Hoogland doet gouden medaille om na mislukte missie op keirin

SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Jeffrey Hoogland liep na zijn mislukte missie op de keirin met zijn eerder gewonnen gouden plak door het Velodrome in Saint-Quentin-en-Yvelines. Hij was "stomverbaasd" over zijn uitschakeling in de kwartfinales van de keirin, maar wil Parijs met een positief gevoel verlaten.

"Eigenlijk was ik heel verbaasd. De rit was van mijn kant chaotisch, totaal niet hoe ik het wilde en het had voorbereid. Die Colombiaan (Kevin Quintero) zat me gigantisch in de weg. En misschien heb ik iets te veel vertrouwen gehad in een favorietenrol", zei Hoogland (31) na zijn verrassende uitschakeling.

"Natuurlijk kan ik mezelf iets kwalijk nemen. Ik ben ook woest van binnen. Maar uiteindelijk heb ik mijn medaille omgedaan, om met opgeheven hoofd en trots Parijs te verlaten. Vooral als er vragen werden gesteld als: 'hoe kan dat nou?'. Dan zou ik aan deze gouden plak kunnen voelen en dat kunnen niet veel mensen."

'Eerst lekker rusten'

De WK baanwielrennen in Kopenhagen, half oktober, worden het volgende doel van Hoogland. "Maar ik ga nu eerst lekker rusten, feestjes pakken en een maandje leuke dingen doen in Nederland", aldus de olympisch kampioen op de teamsprint. Hij staat in totaal op drie olympische medailles.

Hoogland werd op de keirin vijfde in zijn heat. Een plek bij de beste vier was voldoende voor een plaats in de halve finales.

Meer uit Sport

PSG klopt Arsenal na strafschoppen en wint weer Champions League

BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.

26 minuten geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

49 minuten geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

1 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

3 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

5 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

5 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

7 uur geleden