Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hooggerechtshof Wisconsin haalt streep door lockdownmaatregelen

Hooggerechtshof Wisconsin haalt streep door lockdownmaatregelen

MADISON (ANP) - Het hooggerechtshof van de Amerikaanse staat Wisconsin heeft een streep gehaald door lockdownmaatregelen in de staat. De rechters noemden de beperkingen "onwettig, ongeldig en niet te handhaven", berichten Amerikaanse media.

De autoriteiten in de staat hadden inwoners opdracht gegeven tot zeker 26 mei thuis te blijven om verspreiding van het virus te voorkomen. Politici van de Republikeinse Partij van president Donald Trump hadden dat besluit aangevochten en kregen gelijk.

Het hof oordeelde dat niet de juiste procedure is gevolgd om dergelijke maatregelen op te leggen. Ook lieten rechters zich kritisch uit over de beperkingen zelf. Rechter Daniel Kelly merkte schriftelijk op dat die hem meer aan een gevangenis deden denken dan aan een vrije samenleving.

Verdeeldheid

De vraag of economische activiteiten stilgelegd moeten worden om het coronavirus te bestrijden, zorgt in de VS voor veel verdeeldheid. Ook binnen het hof was sprake van onenigheid. De uitspraak had de steun van vier rechters; drie van hun collega's waren tegen.

Een van de tegenstanders in het hof zei dat de uitspraak "ongetwijfeld zal worden herinnerd als een van de meest schaamteloze voorbeelden van gerechtelijk activisme in de geschiedenis van dit hof". Rechter Rebecca Dallet stelde volgens NBC News ook dat "inwoners van Wisconsin daar de prijs voor zullen betalen."

Meer uit Buitenland

Zelensky belt met Amerikanen en Rutte over bestandsplannen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.

33 minuten geleden
Mogelijk zwaarste Iraanse raketaanvallen op Israël sinds februari

TEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.

2 uur geleden
Buitenlandministers 'Hormuz-coalitie' overleggen voor het eerst

DEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.

2 uur geleden
Vicepresident Vance spreekt met bemiddelaars over Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.

3 uur geleden
Gestrande walvis voor Duitse kust opgegeven

WISMAR (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten geven een herhaaldelijk voor de Oostzeekust van het land gestrande bultrug op. Er worden geen pogingen meer ondernomen om te proberen het dier naar dieper water te loodsen. Het dier is opnieuw vastgelopen.

3 uur geleden
Trump brengt historisch bezoek aan Hooggerechtshof VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een historisch bezoek gebracht aan het Hooggerechtshof. Hij is persoonlijk aanwezig geweest bij de zaak over zijn presidentieel decreet over burgerschap op basis van geboorteplaats. Het was volgens historici de eerste keer dat een zittende president pleidooien in een zaak van het Hooggerechtshof bijwoonde.

3 uur geleden
Frankrijk, Duitsland en Polen stoïcijns na dreigement Trump

ARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Europese landen reageren vooralsnog onderkoeld op het nieuwe dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS nadenken over het verlaten van de NAVO. Trump verwijt hen dat ze de VS niet genoeg helpen bij de oorlog met Iran. De Finse president Alexander Stubb heeft naar eigen zeggen inmiddels met Trump gebeld en dat zou "constructief" zijn geweest.

4 uur geleden