Hooggerechtshof VS toetst transgenderbehandelingen minderjarigen
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof gaat zich buigen over een verbod op transgenderbehandelingen voor minderjarigen, schrijft The Washington Post. Jonge transpersonen en hun families stapten naar het hof om een wet in Tennessee, waar minderjarigen geen toegang hebben tot puberteitsblokkers en hormonen.
Het onderwerp is een politieke splijtzwam geworden. In zo'n twintig conservatieve staten zijn soortgelijke wetten aangenomen die de behandeling voor jonge transgenders bemoeilijken. Voorstanders zeggen daarmee kinderen te willen "beschermen" tegen onherstelbare behandelingen.
Tegenstanders vinden juist dat de verboden de toegang tot "levensreddende" behandelingen beperken en ingaan tegen de vrijheid op gezondheidszorg. Jongeren met genderdysforie, het gevoel dat je biologische geslacht niet overeenkomt met je gender, hebben juist voor hun meerderjarigheid behandeling nodig, zodat ze kunnen uitstellen dat hun lichaam verandert.
Het Hooggerechtshof buigt zich in de volgende termijn, die in oktober begint, over de zaak. De uitspraak zal niet alleen gelden in Tennessee, maar gevolgen hebben voor alle staten die soortgelijke wetten hebben.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
2 uur geledenCARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
8 uur geleden