Hooggerechtshof VS toetst transgenderbehandelingen minderjarigen
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof gaat zich buigen over een verbod op transgenderbehandelingen voor minderjarigen, schrijft The Washington Post. Jonge transpersonen en hun families stapten naar het hof om een wet in Tennessee, waar minderjarigen geen toegang hebben tot puberteitsblokkers en hormonen.
Het onderwerp is een politieke splijtzwam geworden. In zo'n twintig conservatieve staten zijn soortgelijke wetten aangenomen die de behandeling voor jonge transgenders bemoeilijken. Voorstanders zeggen daarmee kinderen te willen "beschermen" tegen onherstelbare behandelingen.
Tegenstanders vinden juist dat de verboden de toegang tot "levensreddende" behandelingen beperken en ingaan tegen de vrijheid op gezondheidszorg. Jongeren met genderdysforie, het gevoel dat je biologische geslacht niet overeenkomt met je gender, hebben juist voor hun meerderjarigheid behandeling nodig, zodat ze kunnen uitstellen dat hun lichaam verandert.
Het Hooggerechtshof buigt zich in de volgende termijn, die in oktober begint, over de zaak. De uitspraak zal niet alleen gelden in Tennessee, maar gevolgen hebben voor alle staten die soortgelijke wetten hebben.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.
42 minuten geledenKABUL/KARACHI (ANP/RTR) - Bij het recente bombardement op een kliniek voor verslaafden in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn 143 doden gevallen. De VN-organisatie voor hulp aan Afghanistan heeft dat bekendgemaakt.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische overheid doet berichtenapps WhatsApp en Messenger in de ban voor ambtenaren en militairen. In plaats daarvan is er voor de overheidsapp Beam gekozen. Die moeten ongeveer 750.000 ambtenaren en militairen gaan gebruiken ter vervanging van veelgebruikte berichtenapps. Dat meldt de Belgische krant De Standaard woensdag.
51 minuten geledenPARIJS/JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft erkend eerder deze maand met een tank een positie van de VN-macht in Libanon, UNIFIL, te hebben beschoten. Daarbij raakten Ghanese blauwhelmen gewond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten waarschuwen voor de personeelsproblemen die ontstaan door de aanhoudende shutdown van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. "Als dit zo doorgaat, is het geen overdrijving om te suggereren dat we mogelijk letterlijk luchthavens moeten sluiten, vooral de kleinere", zei topbestuurder Adam Stahl van transportveiligheidsdienst TSA bij Fox News.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De dood van de invloedrijke Ali Larijani is geen fatale klap voor het Iraanse regime. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen nieuwszender Al Jazeera. Het land heeft volgens Araghchi een solide politiek systeem dat niet wordt beïnvloed door de aanwezigheid of afwezigheid van een bepaalde persoon.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ongeveer 4,9 miljoen kinderen zijn in 2024 gestorven voordat ze hun vijfde verjaardag bereikten, volgens nieuwe schattingen van de Verenigde Naties. Dit duidt erop dat de vooruitgang bij het terugdringen van de kindersterfte dat jaar stagneerde. En dat terwijl de wereldwijde bezuinigingen op ontwikkelingshulp van 2025 nog geen rol speelden.
5 uur geleden