Hooggerechtshof VS toetst transgenderbehandelingen minderjarigen
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof gaat zich buigen over een verbod op transgenderbehandelingen voor minderjarigen, schrijft The Washington Post. Jonge transpersonen en hun families stapten naar het hof om een wet in Tennessee, waar minderjarigen geen toegang hebben tot puberteitsblokkers en hormonen.
Het onderwerp is een politieke splijtzwam geworden. In zo'n twintig conservatieve staten zijn soortgelijke wetten aangenomen die de behandeling voor jonge transgenders bemoeilijken. Voorstanders zeggen daarmee kinderen te willen "beschermen" tegen onherstelbare behandelingen.
Tegenstanders vinden juist dat de verboden de toegang tot "levensreddende" behandelingen beperken en ingaan tegen de vrijheid op gezondheidszorg. Jongeren met genderdysforie, het gevoel dat je biologische geslacht niet overeenkomt met je gender, hebben juist voor hun meerderjarigheid behandeling nodig, zodat ze kunnen uitstellen dat hun lichaam verandert.
Het Hooggerechtshof buigt zich in de volgende termijn, die in oktober begint, over de zaak. De uitspraak zal niet alleen gelden in Tennessee, maar gevolgen hebben voor alle staten die soortgelijke wetten hebben.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.
22 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.
4 uur geledenABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.
4 uur geleden