Hooggerechtshof VS toetst transgenderbehandelingen minderjarigen
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof gaat zich buigen over een verbod op transgenderbehandelingen voor minderjarigen, schrijft The Washington Post. Jonge transpersonen en hun families stapten naar het hof om een wet in Tennessee, waar minderjarigen geen toegang hebben tot puberteitsblokkers en hormonen.
Het onderwerp is een politieke splijtzwam geworden. In zo'n twintig conservatieve staten zijn soortgelijke wetten aangenomen die de behandeling voor jonge transgenders bemoeilijken. Voorstanders zeggen daarmee kinderen te willen "beschermen" tegen onherstelbare behandelingen.
Tegenstanders vinden juist dat de verboden de toegang tot "levensreddende" behandelingen beperken en ingaan tegen de vrijheid op gezondheidszorg. Jongeren met genderdysforie, het gevoel dat je biologische geslacht niet overeenkomt met je gender, hebben juist voor hun meerderjarigheid behandeling nodig, zodat ze kunnen uitstellen dat hun lichaam verandert.
Het Hooggerechtshof buigt zich in de volgende termijn, die in oktober begint, over de zaak. De uitspraak zal niet alleen gelden in Tennessee, maar gevolgen hebben voor alle staten die soortgelijke wetten hebben.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft bevestigd dat er drie mensen zijn gedood bij een Iraanse beschieting van een vrachtschip op de Straat van Hormuz vorige maand. Eerder werden de opvarenden als vermist opgegeven. De Omaanse marine haalde twintig andere bemanningsleden veilig van boord.
1 minuut geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan invoerheffingen van 50 procent opleggen aan alle landen die wapens leveren aan Iran, meldt Donald Trump op Truth Social. Die maatregel gaat volgens hem per direct in. "Er zullen geen uitzonderingen zijn!"
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie roept Israël opnieuw op de aanvallen in Libanon te stoppen, nu er een tijdelijk staakt-het-vuren is afgesproken in het Midden-Oosten. De VS en Israël hebben toegezegd Iran niet meer aan te vallen. Israël stelt dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/DPA/AFP) - Arabische landen zijn blij dat Iran en de Verenigde Staten hebben afgesproken om elkaar twee weken niet aan te vallen. Het Qatarese ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt van een "eerste stap richting de-escalatie". Saudi-Arabië hoopt dat er een deal komt te liggen die de regio weer stabiliteit brengt. Ook Oman, Egypte en Irak hebben zich voorzichtig positief uitgelaten. De Verenigde Arabische Emiraten hebben volgens een functionaris reden om blij te zijn.
2 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - Griekenland gaat vanaf 1 januari 2027 sociale media verbieden voor alle kinderen onder de 15 jaar, meldt premier Kyriakos Mitsotakis. Hij spreekt in een video op TikTok van een "moeilijke, maar noodzakelijke maatregel".
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is blij dat er een staakt-het-vuren is gekomen tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël, en hoopt iets vergelijkbaars te bereiken met Rusland. Het onderbreken van gevechten maakt ruimte voor diplomatieke gesprekken, schrijft hij op X.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne stelt dat het, na het sluiten van een staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, ook tijd wordt voor Rusland om akkoord te gaan met een bestand. Minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha prijst op X de Amerikaanse "daadkracht" en schrijft dat dit het moment is om met die daadkracht ook Moskou te forceren akkoord te gaan met een wapenstilstand.
2 uur geleden