Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hooggerechtshof VS houdt wet rond TikTok-verbod in stand

Hooggerechtshof VS houdt wet rond TikTok-verbod in stand

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Hooggerechtshof in de Verenigde Staten houdt de wet in stand waarmee TikTok verboden dreigt te worden in het land. Het hof boog zich over de wet, die zondag ingaat, nadat TikTok ertegen in verzet was gegaan. Volgens de wet moet het Chinese ByteDance, de eigenaar van TikTok, de Amerikaanse onderdelen van de populaire video-app verkopen. Doet ByteDance dit niet, dan wordt TikTok op 19 januari verboden in de VS.

TikTok beargumenteerde dat een verbod in strijd is met de vrijheid van meningsuiting. Het Hooggerechtshof heeft de bezwaren afgewezen en oordeelt dat de wet geen inbreuk maakt op het recht van vrije meningsuiting. "Er bestaat geen twijfel dat TikTok voor meer dan 170 miljoen Amerikanen een uniek en uitgebreid platform biedt voor zelfexpressie, betrokkenheid en gemeenschapsvorming. Het Congres heeft echter bepaald dat afstoting noodzakelijk is om de goed onderbouwde zorgen over de nationale veiligheid aan te pakken met betrekking tot de praktijken van TikTok om gegevens te verzamelen en de relatie met een buitenlandse tegenstander", aldus het hof, verwijzend naar China.

Amerikanen kunnen de app vanaf zondag nog wel gebruiken, maar het downloaden van de app uit de appwinkels van onder andere Apple en Google is verboden als de Amerikaanse onderdelen niet voor die tijd worden verkocht. Ook mogen bedrijven niet meer meewerken aan het updaten van de app.

Beschermen

Een woordvoerder van TikTok in Nederland zegt dat het socialemediabedrijf afwacht wat de uitspraak betekent voor de app en gebruikers in Nederland. Ingewijden zeiden woensdag tegen persbureau Reuters dat TikTok van plan is de Amerikaanse activiteiten van de app zondag stop te zetten, tenzij op het laatste moment uitstel komt.

De regering van president Joe Biden meldde vrijdag dat TikTok beschikbaar zou moeten blijven voor Amerikanen, maar ze laat het handhaven van de wet over aan de regering van Donald Trump. Een dag nadat de wet ingaat wordt hij de president van de VS.

Trump zei vrijdag in een interview met nieuwszender CNN dat een besluit over TikTok bij hem ligt, maar hij zei niet wat hij gaat doen. Mike Waltz, de nationale veiligheidsadviseur voor Trump, heeft donderdag in een interview met Fox News gezegd dat Trump TikTok wil beschermen tegen een verbod en ruimte zal creëren om een verkoopdeal rond te krijgen.

Meer uit Financieel

Franse minister: volgende week G7-vergadering over Iran

PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.

1 uur geleden
Economen: oorlog Iran kan Nederlander hard in portemonnee raken

UTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.

2 uur geleden
AEX opent hoger na forse verliezen deze week door oorlog Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.

2 uur geleden
Prijzen Nederlandse pomp verder omhoog door oorlog Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.

2 uur geleden
Warmtepomp vóór volle isolatie versnelt verduurzaming, zegt TNO

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.

3 uur geleden
Weer flinke verliezen op beurzen Azië, Kospi keldert 12 procent

SEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.

3 uur geleden
Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

13 uur geleden