Hooggerechtshof VS houdt wet rond TikTok-verbod in stand
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Hooggerechtshof in de Verenigde Staten houdt de wet in stand waarmee TikTok verboden dreigt te worden in het land. Het hof boog zich over de wet, die zondag ingaat, nadat TikTok ertegen in verzet was gegaan. Volgens de wet moet het Chinese ByteDance, de eigenaar van TikTok, de Amerikaanse onderdelen van de populaire video-app verkopen. Doet ByteDance dit niet, dan wordt TikTok op 19 januari verboden in de VS.
TikTok beargumenteerde dat een verbod in strijd is met de vrijheid van meningsuiting. Het Hooggerechtshof heeft de bezwaren afgewezen en oordeelt dat de wet geen inbreuk maakt op het recht van vrije meningsuiting. "Er bestaat geen twijfel dat TikTok voor meer dan 170 miljoen Amerikanen een uniek en uitgebreid platform biedt voor zelfexpressie, betrokkenheid en gemeenschapsvorming. Het Congres heeft echter bepaald dat afstoting noodzakelijk is om de goed onderbouwde zorgen over de nationale veiligheid aan te pakken met betrekking tot de praktijken van TikTok om gegevens te verzamelen en de relatie met een buitenlandse tegenstander", aldus het hof, verwijzend naar China.
Amerikanen kunnen de app vanaf zondag nog wel gebruiken, maar het downloaden van de app uit de appwinkels van onder andere Apple en Google is verboden als de Amerikaanse onderdelen niet voor die tijd worden verkocht. Ook mogen bedrijven niet meer meewerken aan het updaten van de app.
Beschermen
Een woordvoerder van TikTok in Nederland zegt dat het socialemediabedrijf afwacht wat de uitspraak betekent voor de app en gebruikers in Nederland. Ingewijden zeiden woensdag tegen persbureau Reuters dat TikTok van plan is de Amerikaanse activiteiten van de app zondag stop te zetten, tenzij op het laatste moment uitstel komt.
De regering van president Joe Biden meldde vrijdag dat TikTok beschikbaar zou moeten blijven voor Amerikanen, maar ze laat het handhaven van de wet over aan de regering van Donald Trump. Een dag nadat de wet ingaat wordt hij de president van de VS.
Trump zei vrijdag in een interview met nieuwszender CNN dat een besluit over TikTok bij hem ligt, maar hij zei niet wat hij gaat doen. Mike Waltz, de nationale veiligheidsadviseur voor Trump, heeft donderdag in een interview met Fox News gezegd dat Trump TikTok wil beschermen tegen een verbod en ruimte zal creëren om een verkoopdeal rond te krijgen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
6 minuten geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.
3 uur geleden