Hooggerechtshof VS houdt wet rond TikTok-verbod in stand
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Hooggerechtshof in de Verenigde Staten houdt de wet in stand waarmee TikTok verboden dreigt te worden in het land. Het hof boog zich over de wet, die zondag ingaat, nadat TikTok ertegen in verzet was gegaan. Volgens de wet moet het Chinese ByteDance, de eigenaar van TikTok, de Amerikaanse onderdelen van de populaire video-app verkopen. Doet ByteDance dit niet, dan wordt TikTok op 19 januari verboden in de VS.
TikTok beargumenteerde dat een verbod in strijd is met de vrijheid van meningsuiting. Het Hooggerechtshof heeft de bezwaren afgewezen en oordeelt dat de wet geen inbreuk maakt op het recht van vrije meningsuiting. "Er bestaat geen twijfel dat TikTok voor meer dan 170 miljoen Amerikanen een uniek en uitgebreid platform biedt voor zelfexpressie, betrokkenheid en gemeenschapsvorming. Het Congres heeft echter bepaald dat afstoting noodzakelijk is om de goed onderbouwde zorgen over de nationale veiligheid aan te pakken met betrekking tot de praktijken van TikTok om gegevens te verzamelen en de relatie met een buitenlandse tegenstander", aldus het hof, verwijzend naar China.
Amerikanen kunnen de app vanaf zondag nog wel gebruiken, maar het downloaden van de app uit de appwinkels van onder andere Apple en Google is verboden als de Amerikaanse onderdelen niet voor die tijd worden verkocht. Ook mogen bedrijven niet meer meewerken aan het updaten van de app.
Beschermen
Een woordvoerder van TikTok in Nederland zegt dat het socialemediabedrijf afwacht wat de uitspraak betekent voor de app en gebruikers in Nederland. Ingewijden zeiden woensdag tegen persbureau Reuters dat TikTok van plan is de Amerikaanse activiteiten van de app zondag stop te zetten, tenzij op het laatste moment uitstel komt.
De regering van president Joe Biden meldde vrijdag dat TikTok beschikbaar zou moeten blijven voor Amerikanen, maar ze laat het handhaven van de wet over aan de regering van Donald Trump. Een dag nadat de wet ingaat wordt hij de president van de VS.
Trump zei vrijdag in een interview met nieuwszender CNN dat een besluit over TikTok bij hem ligt, maar hij zei niet wat hij gaat doen. Mike Waltz, de nationale veiligheidsadviseur voor Trump, heeft donderdag in een interview met Fox News gezegd dat Trump TikTok wil beschermen tegen een verbod en ruimte zal creƫren om een verkoopdeal rond te krijgen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
9 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
15 uur geleden