
Hooggerechtshof VS buigt zich over straf aanslagpleger Boston
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof gaat zich buigen over de vernietiging van de doodstraf van de pleger van de aanslag op de marathon van Boston in 2013, Dzhokhar Tsarnaev. Deze 27-jarige uit Kirgizië afkomstige Amerikaan werd in juni 2015 ter dood veroordeeld, maar een federaal beroepshof in Boston bepaalde vorig jaar juli dat er een nieuwe rechtszaak moet komen om te bepalen wat voor straf Tsarnaev krijgt. De jury zou niet onpartijdig zijn geweest.
Het ministerie van Justitie ging in beroep toen Donald Trump nog president was. Die vond dat de doodstraf passend is. De hoogste rechtsinstantie in de VS gaat nu beoordelen wat er moet gebeuren.
Tsarnaev pleegde de aanslag op de marathon met twee zelfgemaakte bommen in een hogedrukpan waarbij drie mensen om het leven kwamen en meer dan 260 gewond raakten. Hij pleegde de aanslag met zijn broer Tamerlan, die enkele dagen later bij een achtervolging door de politie werd doodgeschoten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De kans is klein dat er een gesprek komt tussen de Oekraïense president Zelensky en diens Russische ambtgenoot Poetin voordat Poetin vrijdag met de Amerikaanse president Trump spreekt. Een dergelijk overleg zou niet productief zijn, aldus de Amerikaanse vicepresident Vance over het streven naar een bestand tussen Rusland en Oekraïne.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat Israël geen andere keuze heeft dan "de klus te klaren" en Hamas te verslaan, gezien de weigering van Hamas om de wapens neer te leggen.
3 uur geledenGAZA (ANP/DPA) - Strijders van de Palestijnse organisatie Islamitische Jihad hebben vanuit de Gazastrook raketten afgeschoten op Israëlische grensplaatsen. Doelen zouden twee kibboetsen zijn geweest.
6 uur geledenSARATOV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt een Russische olieraffinaderij in de regio Saratov te hebben geraakt bij een droneaanval. Volgens de Oekraïense krijgsmacht ontstond er brand op het terrein en vonden er explosies plaats.
7 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - De dierentuin van het Oost-Duitse Leipzig heeft drie pasgeboren tijgerwelpjes laten inslapen. De moeder had niet voor haar kroost gezorgd. De drie kleine Amoertijgers wordt zo lijden en een hongerdood bespaard, aldus de zoo. Het met de hand grootbrengen geldt als uit den boze bij het op de juiste manier houden van wilde dieren.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft drie mannen opgepakt die zonder toestemming de Eiffeltoren hadden beklommen, meldt Le Parisien. Een van hen was erin geslaagd om met een parachute naar beneden te springen voordat hij werd gearresteerd.
7 uur geledenBEZSALIVKA (ANP/AFP) - Oekraïne zegt een dorp te hebben heroverd op de Russen in de regio Soemy. Rusland was daar eerder dit jaar juist bezig met een opmars, maar volgens Kyiv is daar de afgelopen weken een einde aan gekomen.
8 uur geleden