Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hooggerechtshof VS buigt zich over onschendbaarheid Trump

Hooggerechtshof VS buigt zich over onschendbaarheid Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse hooggerechtshof buigt zich over de vraag of Donald Trump strafrechtelijk vervolgd kan worden voor zijn handelen als president. Hoewel het nog de vraag is of Trump kans maakt om de zaak te winnen, lijkt hij wel tijd gekocht te hebben in de zaak rond beschuldigingen dat hij probeerde te knoeien met de uitslag van de presidentsverkiezingen in 2020.

Het is voor het eerst dat het hooggerechtshof zich buigt over deze vraag, maar de strafzaak tegen Trump is ook uitzonderlijk. Hij is de eerste oud-president die zich voor de rechter moet verantwoorden in een strafzaak. Zo trad Richard Nixon in 1974 af voor het tot vervolging kon komen rond het Watergateschandaal, waarna zijn opvolger Gerald Ford hem gratie verleende.

Trump zegt dat een president onschendbaar moet zijn, maar juristen zeggen dat dat niet blijkt uit de grondwet. Als het hooggerechtshof dat ander ziet, zou dat een enorme uitbreiding van de macht van de president betekenen. Critici wijzen erop dat die macht makkelijk misbruikt kan worden.

In ieder geval heeft de behandeling van de zaak door de hoogste federale rechters geleid tot uitstel van de zaak rond inmenging in het verkiezingsproces. De speciale aanklager Jack Smith hoopte de zaak eigenlijk al in maart van dit jaar te kunnen beginnen.

Meer uit Buitenland

Dode en zwaargewonden bij aanval in Duits verzorgingshuis

OLFEN (ANP/DPA) - Bij een aanval in een verzorgingshuis in het westen van Duitsland is een vrouw om het leven gekomen en zijn twee anderen zwaargewond geraakt. Dat meldde de politie vrijdagavond. Een van de gewonde vrouwen verkeert na de aanval in de stad Olfen, nabij Dortmund, in levensgevaar.

19 minuten geleden
Verdachte van schietpartij op school in Oregon was oud-leerling

BEND (ANP/AFP) - De tiener die ervan wordt verdacht de schutter te zijn geweest bij de schietpartij op een basisschool in Oregon was een voormalig leerling op de school. Dat heeft de politie bekendgemaakt tijdens een persconferentie.

22 minuten geleden
Krant: Musk stelde Trump voor om Starlink in Oekraïne te beperken

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft zelf de Amerikaanse president Donald Trump benaderd met het voorstel om satellietinternet te beperken in Oekraïne. Dat schrijft de krant The Telegraph, die zich baseert op anonieme bronnen.

4 uur geleden
EU-leiders vragen Brussel te kijken naar extra geld voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de Europese Commissie gevraagd om te kijken hoe de EU kan voorzien in geld dat Oekraïne nodig heeft in 2027. Eerder vrijdag zei Zelensky op de EU-top volgend jaar 70 miljard euro extra nodig te hebben.

4 uur geleden
Ontbossing in Braziliaanse Amazone op laagste niveau ooit gemeten

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De ontbossing in het Amazonegebied in Brazilië is in de twaalf maanden tot en met juli 2026 gedaald tot het laagste niveau ooit gemeten. Dit blijkt uit gegevens die het Braziliaanse ruimteonderzoekagentschap Inpe heeft gepubliceerd.

4 uur geleden
VS ontkennen inperken van satellietnetwerk Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de beperkingen die Kyiv woensdag vernam in het Starshield-satellietnetwerk. Dit netwerk, dat onderdeel is van Starlink, wordt gebruikt door de Oekraïense krijgsmacht. Ook zei Trump niet te denken dat Starlink-eigenaar Elon Musk hier verantwoordelijk voor was.

5 uur geleden
Fox News: nieuwe woordvoerder Witte Huis weg

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe Witte Huis-woordvoerder Katie Zacharia vertrekt. Dat zegt een hoge bron binnen de regering tegen Fox News.

5 uur geleden