Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hooggerechtshof VS blokkeert Bidens kwijtschelding studieleningen

Hooggerechtshof VS blokkeert Bidens kwijtschelding studieleningen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft president Joe Biden een politieke nederlaag bezorgd door zijn plan te blokkeren om 430 miljard dollar (394 miljard euro) aan studieleningen kwijt te schelden. De maatregel was bedoeld om 43 miljoen Amerikanen met studieschulden te ontlasten.

26 miljoen Amerikaanse schuldenaren hebben een verzoek tot kwijtschelding ingediend sinds Biden het plan in augustus 2022 aankondigde. Alleen Amerikanen met lage tot modale inkomens konden een beroep doen op de regeling en de maximale kwijtschelding bedroeg 20.000 dollar per lener.

De door Republikeinen geleide staten Arkansas, Iowa, Kansas, Missouri, Nebraska en South Carolina hadden gezamenlijk het hof verzocht Bidens plan te blokkeren. Zij kregen steun van de zes conservatieve rechters van het hof. De drie liberale rechters stemden tegen.

Belofte uit verkiezingscampagne

Met zijn plan had Biden een campagnebelofte uit 2020 willen inlossen. De Democraat stelde destijds voor om een deel van de 1,6 biljoen dollar aan uitstaande federale studentenleningen kwijt te schelden. Republikeinen bekritiseerden het plan onder meer met het argument dat hoogopgeleiden door de kwijtschelding een oneerlijk voordeel zouden krijgen ten opzichte van mensen zonder studielening. Die hebben vaak wel andere schulden, maar die worden niet kwijtgescholden.

Biden is het "zeer oneens" met de beslissing, liet een Witte Huis-functionaris weten. De president kondigt later vrijdag nieuwe maatregelen aan om Amerikanen met studieleningen te ontlasten. "Hoewel we het hartgrondig oneens zijn met het hof, hebben we ons voorbereid op dit scenario", aldus de functionaris.

Meer uit Buitenland

Jordaanse koning ook uitgenodigd voor vredesraad Gaza

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.

17 minuten geleden
Syrische media: Koerdische troepen vernietigen bruggen

ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.

1 uur geleden
Wrakstukken van vermist vliegtuig Indonesië gevonden

MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.

5 uur geleden
Tientallen gewonden door geweld bij Duitse voetbalwedstrijd

BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.

7 uur geleden
Dodental door lawines in Oostenrijk op zaterdag opgelopen tot 8

WENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.

8 uur geleden
Trump wil 1 miljard dollar voor permanent lidmaatschap vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.

9 uur geleden
Syrisch leger rukt verder op in Koerdisch gebied

TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.

11 uur geleden