
Hooggerechtshof Nigeria kijkt naar verzet Shell tegen compensatie
LAGOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell mag van het Nigeriaanse Hooggerechtshof een eerdere uitspraak aanvechten over een grote vergoeding voor een vermeende lekkage. Volgens die eerdere uitspraak zou Shell samen met de lokale partner Nigerian National Petroleum omgerekend 1,8 miljard dollar moeten betalen aan lokale bewoners die het bedrijf veel schade aan waterwegen en boerderijen verwijten.
Het gaat om een belangrijke zaak. Shell zei in juni dat het de verkoop van bezittingen in Nigeria zou opschorten totdat er een uitspraak zou komen in het beroep dat was ingesteld door de Nigeriaanse dochteronderneming van Shell en de lokale partner. Eerder dit jaar was er ook al een rechter die stelde dat Shell in afwachting van de beslechting van het geschil geen Nigeriaanse bezittingen van de hand mocht doen.
Wanneer de kwestie echt inhoudelijk behandeld gaat worden is nog niet bekend. Vrijdag oordeelde het Hooggerechtshof dat het bevoegd was om zich over de zaak te buigen. Daarbij werd nog niet meteen een datum voor een zitting bepaald.
Shell betwist de oorzaak te zijn van het lek. Een woordvoerder van Shell in Nigeria geeft aan uit te kijken naar de behandeling van het hoger beroep. "We geloven in de verdiensten van onze zaak en zijn bemoedigd dat het Nigeriaanse Hooggerechtshof deze zaak behandelt."
Meer uit Financieel
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreanen die in de Verenigde Staten werden gearresteerd bij een inval door de immigratiedienst zullen donderdag om 12.00 uur (lokale tijd) per vliegtuig terug naar Zuid-Korea vertrekken. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle is woensdag flink meer waard geworden op de aandelenbeurs in New York. Het Amerikaanse softwareconcern kwam met sterke omzetverwachtingen voor de komende maanden waarover beleggers verrast waren. Door de koerssprong passeerde Oracle-topman Larry Ellison, wiens vermogen voor een groot deel vastzit in het bedrijf, gedurende de handelssessie Elon Musk als rijkste man ter wereld.
5 uur geledenARLINGTON (ANP) - Boeing heeft woensdag een voorlopig akkoord gesloten met stakende werknemers van de defensietak van de vliegtuigbouwer. Dat heeft vakbond IAM bekendgemaakt op socialmediaplatform X. Het gaat om een overeenkomst voor de duur van vijf jaar waarin onder meer loonsverhogingen zijn afgesproken.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico wil de importheffingen op auto's uit China verhogen van 20 procent naar 50 procent. Dat heeft de Mexicaanse minister van Economie Marcelo Ebrard woensdag bekendgemaakt. Volgens hem is de maatregel bedoeld om de banen in het land te beschermen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump is in beroep gegaan tegen een tijdelijk verbod van de rechter om Fed-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. De Amerikaanse president wil af van Cook omdat zij zich volgens hem schuldig heeft gemaakt aan hypotheekfraude.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP) - Piloten die tijdens een vlucht een dutje doen is een "zorgwekkende realiteit" geworden, waarschuwt de Duitse pilotenvakbond Vereinigung Cockpit, die 10.000 leden vertegenwoordigt. De bond slaat alarm over de "toenemende vermoeidheid" binnen de sector.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag lager gesloten. Onder andere Randstad (min 2,9 procent) leverde in de hoofdgraadmeter aan beurswaarde in na een adviesverlaging door zakenbank Morgan Stanley. Sterkste stijger in de hoofdgraadmeter was staalconcern ArcelorMittal, dat 2,2 procent hoger sloot.
9 uur geleden