Hooggerechtshof mag zich buigen over doodstraf
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft het Hooggerechtshof gevraagd de hervatting van de doodstraf op landelijk niveau na zestien jaar weer toe te staan. Een hof van beroep had het verzoek van het ministerie enkele uren eerder verworpen.
De Amerikaanse minister van Justitie William Barr gelastte het hoofd van het federale gevangeniswezen in juli om vijf ter dood veroordeelden "binnen afzienbare tijd" te executeren, ook al was de federale overheid sinds 2003 gestopt met de uitvoer van doodstraffen. Een rechter schortte dat besluit vorige maand op en ook het hof van beroep gaf het ministerie geen groen licht.
Het is nog niet bekend wanneer het Hooggerechtshof zich over de zaak gaat buigen. Vijf van de negen rechters zijn aangesteld door Republikeinse presidenten, twee door president Donald Trump.
Meer uit Buitenland
TOKYO (ANP) - De Japanse keizerstroon staat niet open voor vrouwen. Dat heeft premier Sanae Takaichi gezegd in het parlement. Ze verwees daarbij naar een oordeel van een expertpanel uit 2021 dat het "gepast" is de troonopvolging te beperken tot mannelijke nakomelingen.
32 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een Nederlandse activist meldt het Winston Churchill-standbeeld nabij het Britse parlement in Londen te hebben besmeurd met spuitverf. De man, Olax Outis (38, een schuilnaam), claimt dat op Instagram. Eerder gooide hij een steen door de ruit van de Britse ambassade in Den Haag.
42 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Personeelsleden van de Amerikaanse ambassade in Jeruzalem mogen van de ambassadeur vertrekken in verband met de spanningen in de regio. Ambassadeur Mike Huckabee dringt er wel op aan dat mensen die liever weggaan uit Israël, dat beter vrijdag nog kunnen doen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran roept de VS opnieuw op zijn "buitensporige eisen" te laten vallen als het een deal met Teheran wil bereiken. Dat zegt buitenlandminister Abbas Araghchi. Afvaardigingen van de twee landen spraken elkaar donderdag in Genève, onder bemiddeling van Oman.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rond de kerncentrale in het Oekraïense Zaporizja is een bestand afgesproken, om kabels te kunnen repareren. De kerncentrale is al sinds kort na de inval in Oekraïne in 2022 in Russische handen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse Labourpartij heeft een pijnlijke nederlaag geleden in Gorton and Denton, een kiesdistrict bij Manchester dat traditioneel een Labour-bolwerk is. De Green Party won de tussentijdse verkiezingen, terwijl Labour zelfs naar de derde plaats zakte, achter de radicaalrechtse partij Reform UK van Nigel Farage.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse minister van Defensie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de "open oorlog" verklaard aan de Afghaanse Taliban-regering. De buurlanden voeren al dagen dodelijke aanvallen uit op elkaars grondgebied.
7 uur geleden