Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hooggerechtshof Israël stelt dat ultraorthodoxen in leger moeten

Hooggerechtshof Israël stelt dat ultraorthodoxen in leger moeten

JERUZALEM (ANP) - De opperrechters van Israël hebben zich unaniem uitgesproken tegen het verlenen van vrijstelling voor militaire dienst voor ultraorthodoxe joden.

Het leger roept studenten op orthodoxe joodse onderwijsinstellingen niet op voor de dienstplicht. Volgens de negen opperrechters moeten ze dat wel doen. En onderwijsinstellingen zouden geen staatssteun meer moeten krijgen als studenten dienst weigeren.

De regeringscoalitie van premier Benjamin Netanyahu bestaat voor een belangrijk deel uit orthodox religieuze partijen. De kwestie van dienstplicht voor orthodoxe joden is al tientallen jaren een twistappel in de Israëlische politiek. Orthodoxe joden worden doorgaans niet voor militaire dienst opgeroepen, net als Israëlische Arabieren, ongeacht hun religie.

Er zijn tal van orthodoxe joodse groepen en instellingen die militaire dienstplicht in strijd met hun geloof beschouwen. Sommige groepen zijn om religieuze redenen ook tegen de staat Israël.

Meer uit Buitenland

EU-hof: Polen schond principes EU-recht met voorrang eigen hof

LUXEMBURG (ANP) - Het Poolse Grondwettelijke Hof heeft de fundamentele principes van het Europees recht geschonden, oordeelt het Europees Hof van Justitie. Het Poolse hof besloot namelijk dat de eigen grondwet voorrang heeft op de wetten van de Europese Unie. Dat gaat volgens het EU-hof in Luxemburg in tegen de basisprincipes van de EU.

20 minuten geleden
Boeren gooien stenen naar politie Brussel, traangas ingezet

BRUSSEL (ANP) - De sfeer bij de boerenprotesten in Brussel is volgens Belgische media op sommige plekken "erg grimmig". De boeren gooien volgens de krant De Morgen met stenen en aardappelen naar de politie, die traangas en waterkanonnen heeft ingezet.

1 uur geleden
EU-hof houdt Frontex verantwoordelijk voor pushback Syrisch gezin

LUXEMBURG (ANP) - Het Europees Hof van Justitie heeft geoordeeld dat de EU-grensbewakingsdienst Frontex verantwoordelijk kan worden gehouden voor de zogeheten pushback van een Syrisch gezin. Hulporganisatie VluchtelingenWerk spreekt van een "baanbrekende uitspraak". Volgens de organisatie is het de eerste keer dat het EU-hof heeft geoordeeld over de rol van Frontex bij een pushback, het illegaal uitzetten van migranten die niet de kans hebben gekregen om asiel aan te vragen.

1 uur geleden
VN: aanval op vluchtelingenkamp Soedan eiste meer dan 1000 levens

EL-FASHER (ANP/RTR) - Bij een aanval op het Zamzam-vluchtelingenkamp bij de Soedanese stad el-Fasher kwamen in april minstens 1013 mensen om, melden de VN in een rapport. De Rapid Support Forces (RSF) die de aanval uitvoerden, deden niet genoeg om burgerdoden te voorkomen en hadden het mogelijk op de burgerbevolking gemunt, volgens het rapport.

1 uur geleden
Levenslange celstraf voor Franse anesthesist die patiënten doodde

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse anesthesist is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor het vergiftigen van dertig patiënten tussen de 4 en 89 jaar. Twaalf van de slachtoffers overleden.

1 uur geleden
Oekraïense delegatie voor onderhandelingen onderweg naar VS

KYIV (ANP/AFP) - Een Oekraïense delegatie is onderweg naar de Verenigde Staten voor overleg met Amerikaanse functionarissen over het stoppen van de oorlog met Rusland. De teams spreken elkaar vrijdag en zaterdag, aldus president Volodymyr Zelensky. Hij voegde eraan toe dat Europese functionarissen mogelijk aanschuiven.

1 uur geleden
Estland: Russische grenswachten staken illegaal grens over

TALLINN (ANP/DPA) - Drie Russische grenswachten zijn woensdag illegaal de grens met Estland overgestoken, meldt het Estse ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de grensrivier Narva zijn overgestoken naar het oosten van Estland, waar veel etnische Russen wonen.

2 uur geleden