Hooggerechtshof Israël stelt dat ultraorthodoxen in leger moeten
JERUZALEM (ANP) - De opperrechters van Israël hebben zich unaniem uitgesproken tegen het verlenen van vrijstelling voor militaire dienst voor ultraorthodoxe joden.
Het leger roept studenten op orthodoxe joodse onderwijsinstellingen niet op voor de dienstplicht. Volgens de negen opperrechters moeten ze dat wel doen. En onderwijsinstellingen zouden geen staatssteun meer moeten krijgen als studenten dienst weigeren.
De regeringscoalitie van premier Benjamin Netanyahu bestaat voor een belangrijk deel uit orthodox religieuze partijen. De kwestie van dienstplicht voor orthodoxe joden is al tientallen jaren een twistappel in de Israëlische politiek. Orthodoxe joden worden doorgaans niet voor militaire dienst opgeroepen, net als Israëlische Arabieren, ongeacht hun religie.
Er zijn tal van orthodoxe joodse groepen en instellingen die militaire dienstplicht in strijd met hun geloof beschouwen. Sommige groepen zijn om religieuze redenen ook tegen de staat Israël.
Meer uit Buitenland
LAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
10 uur geleden