Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hooggerechtshof geeft Modi gelijk in kwestie Jammu en Kashmir

Hooggerechtshof geeft Modi gelijk in kwestie Jammu en Kashmir

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - Het Indiase hooggerechtshof heeft de regering van premier Modi gelijk gegeven in het ontnemen van de gedeeltelijke autonomie van Jammu en Kashmir in het noorden van India. In 2019 zei de Indiase regering dat het gebied onder het centrale bestuur van New Delhi moest vallen en maakte het grondwettelijke recht op autonomie van Jammu en Kashmir ongedaan.

Het hooggerechtshof zegt ook dat er uiterlijk in september verkiezingen moeten worden gehouden in het voormalig deels autonome gebied. Volgens premier Narendra Modi was de totale inlijving nodig om het noordelijke gebied deel te laten worden van de Indiase economie, wat zowel Jammu en Kashmir als de rest van India ten goede zou komen.

De inlijving van Jammu en Kashmir ging met harde hand. New Delhi blokkeerde telefoon- en internetverbindingen en stelde een avondklok in. Bijna 4000 mensen werden gearresteerd, onder wie politici en activisten. Amnesty noemde het optreden van de overheid "ongekend". Het zorgde volgens de mensenrechtenorganisatie voor "angst en vervreemding" onder de bevolking.

Jammu en Kashmir, een gebied dat ook door Pakistan wordt opgeëist en waar een grote moslimgemeenschap woont, was sinds de onafhankelijkheid van India in 1947 deels autonoom. Het kwam in het gebied over de afgelopen decennia vaak tot gewelddadigheden tussen separatisten die een onafhankelijke staat willen en de centrale Indiase overheid. Tienduizenden mensen kwamen daarbij om het leven.

Meer uit Buitenland

Doden bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/DPA) - Bij Israëlische aanvallen op het zuiden van Beiroet zijn woensdag zeker vier doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. De doden vielen bij een luchtaanval op een flatgebouw. Meerdere verdiepingen zijn daarbij volledig verwoest. Ook in het zuiden van Libanon en in de oostelijke Bekaa-vallei vonden aanvallen plaats.

3 minuten geleden
Iran ziet nu ook banken en techbedrijven als doelwit in oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zegt nu ook financiële instellingen die banden hebben met de VS en Israël als doelwit te beschouwen. Dat zegt een woordvoerder van het Iraanse leger. Volgens Teheran zouden de landen waarmee het in oorlog is eerder een Iraanse bank hebben aangevallen. Ook techbedrijven zouden mogelijk doelwit zijn.

47 minuten geleden
Zoon laatste sjah: Iran zit in beslissende fase, wacht oproep af

WASHINGTON (ANP) - Volgens de zoon van de laatste sjah van Iran, Reza Pahlavi, zit het land in de beslissende fase van "onze laatste strijd". Hij roept inwoners in een videoboodschap op X op van de straat te gaan en thuis te blijven. "Wacht mijn uiteindelijke oproep af."

59 minuten geleden
FT: Kremlin voert campagne voor herverkiezing Orbán in Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Het Kremlin is een campagne begonnen om premier Viktor Orbán herverkozen te krijgen bij de Hongaarse parlementsverkiezingen komende maand. Dat schrijft de Financial Times, die het plan heeft ingezien.

1 uur geleden
Politie sluit terrorisme uit na dodelijke busbrand Zwitserland

KERZERS (ANP/AFP) - De Zwitserse politie sluit terrorisme uit als motief bij de dodelijke brand in een bus in de stad Kerzers, meldt de Zwitserse krant Le Temps. Hierbij kwamen dinsdagavond zes mensen om het leven, drie mensen raakten gewond. Er zijn geen aanwijzingen voor een terreuraanslag, maar de politie gaat wel uit van een opzettelijke daad.

1 uur geleden
Drones neergekomen bij vliegveld Dubai, meerdere gewonden

DUBAI (ANP) - Twee drones zijn woensdag neergekomen in de buurt van het vliegveld van Dubai. Bij het incident vielen volgens de lokale overheid vier gewonden: twee Ghanezen, een Bengaal en een Indiër. Het luchtverkeer verloopt normaal.

2 uur geleden
België organiseert alternatief songfestival tegen deelname Israël

BRUSSEL (ANP) - Een aantal Belgische organisaties houdt op dinsdag 12 mei in eigen land een alternatief songfestival als reactie op de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Het evenement heet United for Palestine en heeft enkele oud-songfestivaldeelnemers op het affiche staan, melden Belgische media.

2 uur geleden