Hooggerechtshof doet geen uitspraak over immuniteitsclaim Trump
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft vrijdag geweigerd direct uitspraak te doen over de claim van ex-president Donald Trump dat hij immuniteit van vervolging geniet tegen de aanklacht dat hij probeerde zijn verlies bij de verkiezingen van 2020 ongedaan te maken. Dat betekent dat een lagere rechtbank de kwestie rond de oud-president verder kan onderzoeken.
Tijdens een rechtszaak had de rechter bepaald dat Trump zich niet als ex-president op strafrechtelijke immuniteit kan beroepen en daartegen gingen zijn advocaten in beroep bij een hogere rechtbank. Om tijd te winnen stapte speciale aanklager Jack Smit direct naar het hof om deze stap over te slaan. Maar het hof wijst zijn verzoek af, waarmee de kwestie toch door een rechtbank in hoger beroep behandeld moet worden.
Dit hoger beroep heeft een opschortende werking voor het proces dat op 4 maart volgend jaar moet aanvangen. Dan zou hij voor een jury moeten verschijnen voor de beschuldigingen dat hij de spil was in een samenzwering om de verkiezingsuitslag te dwarsbomen.
De zaak draait om de laatste maanden dat Trump aan de macht was en de bestorming van het Amerikaanse parlementsgebouw op 6 januari 2021 door duizenden van zijn aanhangers. Die wilden zo voorkomen dat de overwinning van president Joe Biden zou worden bevestigd.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
8 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
8 uur geleden