Hooggerechtshof Brazilië geeft X weer toegang tot bankrekening
BRASILIA (ANP/RTR) - X kan weer beschikken over zijn bankrekeningen in Brazilië. Het Hooggerechtshof van het Zuid-Amerikaanse land had die rekeningen bevroren om boetes te kunnen innen bij het socialemediaplatform. De berichtendienst van miljardair Elon Musk vecht een felle ruzie uit met de hoogste rechtbank van Brazilië over wetgeving tegen nepnieuws en haatdragende berichten.
Een rechter van het Hooggerechtshof, Alexandre de Moraes, maakt nu bekend dat ruim 18,3 miljoen Braziliaanse real (bijna 3 miljoen euro) is overgemaakt van de rekeningen naar de schatkist. Daarmee is de blokkade van de rekening van X opgeheven. Datzelfde geldt voor de eerder bevroren rekening van Starlink, een satellietinternetbedrijf van het door Musk geleide ruimtevaartconcern SpaceX.
X blijft nog wel geblokkeerd in Brazilië, meldt De Moraes. Het bedrijf weigerde namelijk gerechtelijke bevelen op te volgen. Zo gaf X geen gehoor aan het bevel om accounts te blokkeren die nepnieuws of haatzaaiende berichten zouden verspreiden. Ook weigert X een juridische vertegenwoordiger aan te stellen in Brazilië, terwijl dit wel verplicht is.
Censuur
Musk vindt dat de wet tegen haatzaaien en nepnieuws neerkomt op censuur. X stelt daarnaast dat de bevelen van De Moraes tegen de wetten van Brazilië zelf indruisen.
X, dat eerder Twitter heette, gaf onder de nieuwe eigenaar Musk eerder wel gehoor aan overheden die bepaalde accounts of berichten geblokkeerd wilden zien. In mei vorig jaar, midden in verkiezingstijd, zei het toenmalige Twitter in Turkije vier accounts en ruim vierhonderd berichten te hebben geblokkeerd nadat een rechter dat had bevolen. Het socialemediaplatform zei dit te doen om Twitter toegankelijk te houden voor Turken, maar ging wel in beroep tegen die bevelen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
7 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
10 uur geleden