Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hooggerechtshof Brazilië geeft X weer toegang tot bankrekening

Hooggerechtshof Brazilië geeft X weer toegang tot bankrekening

BRASILIA (ANP/RTR) - X kan weer beschikken over zijn bankrekeningen in Brazilië. Het Hooggerechtshof van het Zuid-Amerikaanse land had die rekeningen bevroren om boetes te kunnen innen bij het socialemediaplatform. De berichtendienst van miljardair Elon Musk vecht een felle ruzie uit met de hoogste rechtbank van Brazilië over wetgeving tegen nepnieuws en haatdragende berichten.

Een rechter van het Hooggerechtshof, Alexandre de Moraes, maakt nu bekend dat ruim 18,3 miljoen Braziliaanse real (bijna 3 miljoen euro) is overgemaakt van de rekeningen naar de schatkist. Daarmee is de blokkade van de rekening van X opgeheven. Datzelfde geldt voor de eerder bevroren rekening van Starlink, een satellietinternetbedrijf van het door Musk geleide ruimtevaartconcern SpaceX.

X blijft nog wel geblokkeerd in Brazilië, meldt De Moraes. Het bedrijf weigerde namelijk gerechtelijke bevelen op te volgen. Zo gaf X geen gehoor aan het bevel om accounts te blokkeren die nepnieuws of haatzaaiende berichten zouden verspreiden. Ook weigert X een juridische vertegenwoordiger aan te stellen in Brazilië, terwijl dit wel verplicht is.

Censuur

Musk vindt dat de wet tegen haatzaaien en nepnieuws neerkomt op censuur. X stelt daarnaast dat de bevelen van De Moraes tegen de wetten van Brazilië zelf indruisen.

X, dat eerder Twitter heette, gaf onder de nieuwe eigenaar Musk eerder wel gehoor aan overheden die bepaalde accounts of berichten geblokkeerd wilden zien. In mei vorig jaar, midden in verkiezingstijd, zei het toenmalige Twitter in Turkije vier accounts en ruim vierhonderd berichten te hebben geblokkeerd nadat een rechter dat had bevolen. Het socialemediaplatform zei dit te doen om Twitter toegankelijk te houden voor Turken, maar ging wel in beroep tegen die bevelen.

Meer uit Financieel

Bijna kwart Nederlandse bedrijven gebruikt ICT voor duurzaamheid

DEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de Nederlandse bedrijven maakt gebruik van ICT-oplossingen voor duurzaam materiaalverbruik. Daarmee staat Nederland Europees gezien op de vierde plek, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Eurostat. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld gebruikmaken van software om afval te scheiden of materiaalverspilling tegen te gaan.

8 minuten geleden
WSJ: Energieagentschap stelt grootste olievrijgave ooit voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft voorgesteld om de grootste vrijgave van oliereserves in de geschiedenis te doen om de olieprijzen te verlagen. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van functionarissen.

25 minuten geleden
Groene belegger naar de rechter omdat BP klimaatvoorstel weigert

LONDEN (ANP) - Een collectief voor groene beleggers dreigt in het Verenigd Koninkrijk naar de rechter te stappen, omdat olie- en gasconcern BP hun aandeelhoudersvoorstel niet op de agenda voor de jaarvergadering wil zetten. Volgens klimaatbelegger Follow This druist dat in tegen de aandeelhoudersrechten.

38 minuten geleden
CNV vraagt kabinet om verlaging brandstofaccijns met 20 cent

UTRECHT (ANP) - Het kabinet moet de brandstofaccijns tijdelijk met 20 cent verlagen nu de olieprijzen zo hoog zijn. Deze oproep doet CNV aan het kabinet naar aanleiding van de sterk opgelopen brandstofprijzen door de onrust in het Midden-Oosten.

38 minuten geleden
Onlinebank Revolut kreeg het afgelopen jaar de helft meer klanten

LONDEN (ANP) - Het aantal klanten van onlinebank Revolut in Nederland is het afgelopen jaar met de helft gestegen. De bank heeft in ons land inmiddels 1,5 miljoen particuliere klanten, meldt het bedrijf. Een jaar geleden tikte Revolut nog de 1 miljoen aan.

38 minuten geleden
Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

6 uur geleden
Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

6 uur geleden