Hooggerechtshof Brazilië geeft X weer toegang tot bankrekening
BRASILIA (ANP/RTR) - X kan weer beschikken over zijn bankrekeningen in Brazilië. Het Hooggerechtshof van het Zuid-Amerikaanse land had die rekeningen bevroren om boetes te kunnen innen bij het socialemediaplatform. De berichtendienst van miljardair Elon Musk vecht een felle ruzie uit met de hoogste rechtbank van Brazilië over wetgeving tegen nepnieuws en haatdragende berichten.
Een rechter van het Hooggerechtshof, Alexandre de Moraes, maakt nu bekend dat ruim 18,3 miljoen Braziliaanse real (bijna 3 miljoen euro) is overgemaakt van de rekeningen naar de schatkist. Daarmee is de blokkade van de rekening van X opgeheven. Datzelfde geldt voor de eerder bevroren rekening van Starlink, een satellietinternetbedrijf van het door Musk geleide ruimtevaartconcern SpaceX.
X blijft nog wel geblokkeerd in Brazilië, meldt De Moraes. Het bedrijf weigerde namelijk gerechtelijke bevelen op te volgen. Zo gaf X geen gehoor aan het bevel om accounts te blokkeren die nepnieuws of haatzaaiende berichten zouden verspreiden. Ook weigert X een juridische vertegenwoordiger aan te stellen in Brazilië, terwijl dit wel verplicht is.
Censuur
Musk vindt dat de wet tegen haatzaaien en nepnieuws neerkomt op censuur. X stelt daarnaast dat de bevelen van De Moraes tegen de wetten van Brazilië zelf indruisen.
X, dat eerder Twitter heette, gaf onder de nieuwe eigenaar Musk eerder wel gehoor aan overheden die bepaalde accounts of berichten geblokkeerd wilden zien. In mei vorig jaar, midden in verkiezingstijd, zei het toenmalige Twitter in Turkije vier accounts en ruim vierhonderd berichten te hebben geblokkeerd nadat een rechter dat had bevolen. Het socialemediaplatform zei dit te doen om Twitter toegankelijk te houden voor Turken, maar ging wel in beroep tegen die bevelen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Michael Dell en zijn echtgenote Susan Dell hebben aangekondigd 6,25 miljard dollar (5,4 miljard euro) te doneren aan een programma waarmee de regering-Trump kinderen van een beleggingsrekening wil voorzien. Met de gift hoopt de oprichter van computerconcern Dell meer kinderen te laten profiteren van het programma.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in Amsterdam slaagden er dinsdag niet in te profiteren van hogere openingskoersen op Wall Street. Ook het scherpe herstel van de bitcoin en andere cryptomunten bood geen soelaas. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde opnieuw voor terughoudendheid.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hobbypluimveefokkers maken zich zorgen over de impact van maatregelen tegen de vogelgriep. Omdat zij vanwege afschermplichten de afgelopen vijf jaar nauwelijks nog iets met hun dieren mochten doen, stoppen steeds meer fokkers ermee. Dit meldt voorzitter Jan Dirk Nijkamp van Kleindier Liefhebbers Nederland (KLN), de landelijke vereniging van houders die kleine dieren als hobby houden.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina wil met een overname in de Verenigde Staten een sterkere positie innemen op de markt voor hoogwaardige eiwitten. Het Nederlandse zuivelconcern koopt Wisconsin Whey Protein, dat voor de Noord-Amerikaanse markt wei-eiwitten produceert. Die worden steeds populairder als bestanddeel voor sportvoeding of voedingssupplementen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery is dinsdag een van de stijgers op de beurzen in New York. Het bedrijf won 1,2 procent aan beurswaarde na een bericht van zakenkrant The Wall Street Journal. Hierin schreef de krant dat Netflix zijn bod op de entertainment- en streamingactiviteiten, waaronder de studio's en streamingdienst HBO Max van Warner Bros. Discovery, heeft verhoogd. De biedingsstrijd rond het mediaconcern gaat daarmee een nieuwe ronde in.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.
6 uur geleden