Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hooggerechtshof Brazilië geeft X weer toegang tot bankrekening

Hooggerechtshof Brazilië geeft X weer toegang tot bankrekening

BRASILIA (ANP/RTR) - X kan weer beschikken over zijn bankrekeningen in Brazilië. Het Hooggerechtshof van het Zuid-Amerikaanse land had die rekeningen bevroren om boetes te kunnen innen bij het socialemediaplatform. De berichtendienst van miljardair Elon Musk vecht een felle ruzie uit met de hoogste rechtbank van Brazilië over wetgeving tegen nepnieuws en haatdragende berichten.

Een rechter van het Hooggerechtshof, Alexandre de Moraes, maakt nu bekend dat ruim 18,3 miljoen Braziliaanse real (bijna 3 miljoen euro) is overgemaakt van de rekeningen naar de schatkist. Daarmee is de blokkade van de rekening van X opgeheven. Datzelfde geldt voor de eerder bevroren rekening van Starlink, een satellietinternetbedrijf van het door Musk geleide ruimtevaartconcern SpaceX.

X blijft nog wel geblokkeerd in Brazilië, meldt De Moraes. Het bedrijf weigerde namelijk gerechtelijke bevelen op te volgen. Zo gaf X geen gehoor aan het bevel om accounts te blokkeren die nepnieuws of haatzaaiende berichten zouden verspreiden. Ook weigert X een juridische vertegenwoordiger aan te stellen in Brazilië, terwijl dit wel verplicht is.

Censuur

Musk vindt dat de wet tegen haatzaaien en nepnieuws neerkomt op censuur. X stelt daarnaast dat de bevelen van De Moraes tegen de wetten van Brazilië zelf indruisen.

X, dat eerder Twitter heette, gaf onder de nieuwe eigenaar Musk eerder wel gehoor aan overheden die bepaalde accounts of berichten geblokkeerd wilden zien. In mei vorig jaar, midden in verkiezingstijd, zei het toenmalige Twitter in Turkije vier accounts en ruim vierhonderd berichten te hebben geblokkeerd nadat een rechter dat had bevolen. Het socialemediaplatform zei dit te doen om Twitter toegankelijk te houden voor Turken, maar ging wel in beroep tegen die bevelen.

Meer uit Financieel

Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.

44 minuten geleden
Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

1 uur geleden
Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

2 uur geleden
Philip Morris boekt recordomzet ondanks verkoopdaling sigaretten

STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.

3 uur geleden
Reisbranche: boekingen naar VS tijdens WK voetbal lopen achter

SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.

4 uur geleden
TikTok gaat bevindingen EC aanvechten: 'schetsen onjuist beeld'

BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.

5 uur geleden
Tata Steel boekt flink meer winst door sterke Indiase vraag

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.

5 uur geleden