Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hooggerechtshof Brazilië bekrachtigt blokkade X

Hooggerechtshof Brazilië bekrachtigt blokkade X

BRASILIA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het hooggerechtshof in Brazilië heeft het verbod op X in het land unaniem bekrachtigd. Vier rechters schaarden zich achter Alexandre de Moraes, de vijfde rechter van het hof die het socialmediaplatform vrijdag blokkeerde in het land. Brazilië is wereldwijd de op vijf na grootste markt voor X, goed voor ruim 20 miljoen gebruikers.

Vrijdag beval rechter Alexandre de Moraes van het Braziliaanse hooggerechtshof internetproviders hun gebruikers de toegang tot X te ontzeggen. Het bevel volgde op de weigering van X om een wettelijke vertegenwoordiger in het land aan te stellen. Die moet verzoeken behandelen voor het verwijderen van accounts die mogelijk betrokken zijn bij het verspreiden van politieke desinformatie.

Het hof stemde ook in met een maatregel om te voorkomen dat Brazilianen de blokkade omzeilen. Dat kan bijvoorbeeld met zogeheten VPN's, waardoor het lijkt alsof internetverkeer uit een ander land komt. Mensen die via deze netwerken alsnog X gebruiken in Brazilië, riskeren een boete van 50.000 real (ongeveer 8000 euro) per dag.

Ongebruikelijke zet

In een ongebruikelijke zet bevroor rechter Moraes vrijdag ook de financiën van een ander bedrijf van Musk in Brazilië, de satelliet-internetdienst Starlink van SpaceX. Op die manier moet Musk gedwongen worden boetes te betalen die zijn opgelegd aan X omdat hij de uitspraken niet heeft opgevolgd. Starlink tekende op vrijdag bezwaar aan tegen het besluit, omdat het geen deel uitmaakt van X. Maar dat werd afgewezen.

De Braziliaanse telecomtoezichthouder Anatel meldt maandag dat Starlink heeft aangegeven X niet te blokkeren zolang de bevriezing niet wordt opgeheven.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

1 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

1 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

2 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

5 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

5 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

5 uur geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

6 uur geleden