Hoog tijd voor centrale website over coronavirus
AMSTERDAM/DEN HAAG (ANP) - De overheid moet zo snel mogelijk een centrale website inrichten, waarop alle informatie over de coronacrisis en de genomen maatregelen overzichtelijk te vinden is. Daarnaast is het openen van een callcenter voor rechtstreekse vragen een goed idee, net als een dagelijks bulletin van het centrale crisisteam.
Dat vinden crisiscommunicatiedeskundigen Leo de Later en Charles Huijskens. Beide deskundigen zijn het erover eens dat de manier waarop premier Mark Rutte en drie ministers maandagavond nieuwe maatregelen aankondigden, niet uitblonk in duidelijkheid. "In tijden van crisis moet elke boodschap helder en simpel zijn. Anders ligt verwarring op de loer", aldus De Later.
Er is volgens hen bijvoorbeeld veel verwarring over de tijd dat het verplichte thuiswerken geldt. Dat blijft vooralsnog 6 april, maar velen denken dat die periode ook is opgerekt naar 1 juni, de datum die is genoemd voor het verbod op groepsevenementen. De Later: "Je kan alles wel vinden, maar daarvoor moet je zelf shoppen op allerlei websites. Dat is voor sommige mensen te moeilijk."
Voorgrond
Huijskens en De Later vinden het goed dat Rutte "zichtbaar is en de leiding neemt." "Mensen hebben nu behoefte aan iemand die orde op zaken stelt. Al zie ik Justitieminister Ferd Grapperhaus ook steeds vaker op de voorgrond treden. Die is echt van de duidelijke taal", meent Huijskens.
Volgens De Later is de hoeveelheid informatie die tijdens de televisiemomenten over de Nederlanders wordt uitgestort te groot. "Al die mondelinge informatie moet iedereen maar meteen verwerken. Ik pleit voor heldere en kortere boodschappen van alleen de minister-president met hooguit een deskundige erbij voor de uitleg." "En een bondige samenvatting aan het eind", vult Huijskens aan.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Geen van de twaalf Drentse gemeenten heeft woensdag een handtekening gezet onder een protestbrief van boeren. Dat laat de organisatie weten en op één gemeente na bevestigen de colleges dat aan het ANP. In de brief vroegen boeren de gemeenten om steun en politieke actie tegen de stikstofplannen van het kabinet.
3 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Reizigersorganisaties hebben ingestemd met de nieuwe regel van de NS dat bagage niet meer op een treinstoel geplaatst mag worden. De NS laat weten dat de maatregel wordt opgenomen in de huisregels en dat die vanaf 4 september ingaat.
29 minuten geledenASSEN (ANP) - De Drentse provinciale politiek komt 9 september bijeen om te bekijken hoe de minderheidscoalitie van PvdA, VVD en CDA tot de verkiezingen in maart verder kan. De extra vergadering is nodig omdat de BBB, de grootste partij met zestien zetels, voor de zomer uit de coalitie stapte.
52 minuten geledenASSEN (ANP) - Honderden boeren hebben zich woensdagmiddag rond 15.30 uur verzameld in de buurt van het Drentse provinciehuis in Assen, ziet een ANP-verslaggever. Ze zullen daar worden ontvangen door Agnes Mulder, commissaris van de Koning in de provincie Drenthe. Dat laat een woordvoerder ter plaatse weten. Ook gedeputeerde Henk Emmens zal de boeren toespreken.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Maarten van der Weijden heeft de derde zwemdag van zijn 22-stedentocht moeten uitstellen door misselijkheid en buikklachten. Hij werd misselijk wakker en moest overgeven, vertelt hij in een video op Instagram. Inmiddels gaat het beter, maar zijn lichaamstemperatuur stijgt nog. Hij hoopt donderdag genoeg aangesterkt te zijn om weer het water in te gaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft inmiddels ruim vijfhonderd tips ontvangen in de zoektocht naar de identiteit van 'Lucky'. De man werd op 10 mei 2023 op straat in Amsterdam getroffen door een hersenbloeding of -infarct en kan sindsdien niet meer communiceren. Hij verblijft op dit moment in een verzorgingscentrum in Amsterdam Zuidoost. Maandag verspreidde de politie beelden van hem.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het water van de Noordzee was afgelopen weekeinde gemiddeld 21,5 graden. De watertemperaturen worden sinds 1984 bijgehouden en niet eerder was de zee zo warm. Dat komt volgens het KNMI door klimaatverandering en door een hogedrukgebied met veel zon en weinig wind.
2 uur geleden