Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoofdverdachte Madeleine McCann verliest uitleveringszaak

Hoofdverdachte Madeleine McCann verliest uitleveringszaak

LUXEMBURG (ANP) - De Duitse hoofdverdachte van de verdwijning van de Britse peuter Madeleine McCann komt voorlopig niet vrij. Christian B. was naar het Europese Hof van Justitie gestapt omdat zijn uitlevering aan Duitsland niet volgens de regels zou zijn verlopen, maar kreeg donderdag ongelijk.

B. werd in 2018 door Italië aan Duitsland uitgeleverd omdat hij in zijn vaderland nog een straf moest uitzitten voor drugshandel. Eenmaal daar in de cel, werd hij bovendien vervolgd en veroordeeld voor de verkrachting van een bejaarde Amerikaanse in Portugal in 2005, niet ver van de plaats waar Maddie McCann verdween. Italië gaf daar uitdrukkelijk toestemming voor, omdat uitgeleverde verdachten in principe niet voor andere delicten mogen worden vervolgd.

Niet Italië, maar Portugal had die toestemming moeten verlenen, vond B. Dat land had hem een jaar eerder aan Duitsland uitgeleverd voor kindermisbruik. Maar het hof gaat daarin niet mee. Het wijst erop dat B. na het uitzitten van die straf uit vrije beweging Duitsland had verlaten en naar Italië was gereisd. Daardoor kan hij geen aanspraak meer maken op de bescherming tegen vervolging voor andere delicten.

Het onderzoek naar B.'s aandeel in de verdwijning van Maddie loopt nog. De Duitse aanklagers is er veel aan gelegen B. voorlopig achter de tralies te houden.

Meer uit Buitenland

Spanje trekt evacuatiebevel in om bosbrand bij Ávila

MADRID (ANP/AFP/DPA) - Inwoners van de Spaanse regio Ávila die moesten evacueren wegens een bosbrand, mogen allemaal weer terug naar huis. De Spaanse regering heeft besloten het evacuatiebevel per direct in te trekken.

7 minuten geleden
Frankrijk wijst omstreden oud-chef Russia Today uit

PARIJS (ANP) - Frankrijk wijst journalist en voormalig chef van de Franse dependance van Russia Today, Xenia Fedorova, uit. Dat meldt persbureau AFP op gezag van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Fedorova werd sterk bekritiseerd om haar optredens in Franse media.

41 minuten geleden
Moeder en partner opgepakt na vondst vijf dode baby's in Orange

CARPENTRAS/ORANGE (ANP/AFP) - Na de vondst van de stoffelijke resten van vijf zuigelingen in een appartement in het Franse Orange zijn de moeder en haar partner woensdag in voorlopige hechtenis genomen. Justitie heeft bekendgemaakt dat het een onderzoek is begonnen "naar moord op een kind van jonger dan vijftien jaar oud".

53 minuten geleden
VN zint op hervatting gesprekken over verdeling Cyprus

NICOSIA (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres wil gesprekken over het slepende diplomatiek-geografische conflict over Cyprus hervatten. Die eilandstaat in de Middellandse Zee is al jaren een discussiepunt tussen de Cypriotische autoriteiten, Griekenland, Turkije en het Verenigd Koninkrijk. Die laatste twee landen hebben nog altijd de regie over delen van Cyprus, nadat het eiland in 1960 onafhankelijk was geworden van de Britse kolonisator.

2 uur geleden
Zelensky vraagt Trump om 'winterpakket' Patriotraketten

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gevraagd om een 'winterpakket' aan Patriots. Deze luchtafweerraketten zijn belangrijk bij het afslaan van Russische aanvallen. Zelensky waarschuwt al langer dat de Oekraïense voorraad Patriots dreigt op te raken.

3 uur geleden
Japan telt weer minder Japanners, recordaantal buitenlanders

TOKIO (ANP/AFP) - In Japan is het aantal inwoners met de Japanse nationaliteit voor het eerst in 42 jaar onder de 120 miljoen gedaald. Tegelijkertijd is het aantal buitenlandse inwoners naar een recordniveau gestegen, aldus het Japanse persbureau Kyodo. Japan heeft de op een na oudste bevolking ter wereld en worstelt al jaren met lage geboortecijfers.

3 uur geleden
VN roept landen op iets te doen aan oplaaiend geweld op Westoever

GENÈVE (ANP) - Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties roept landen op eensluidend op te treden tegen het geweld op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Het geweld door Israëlische kolonisten daar is zelden zo wijdverspreid geweest, aldus een woordvoerder van het mensenrechtenkantoor. "Derde landen moeten snel en eensgezind optreden om de aanhoudende moordpartijen en onteigening van het Palestijnse volk een halt toe te roepen, en om een einde te maken aan de Israëlische bezetting."

3 uur geleden