Hoofdverdachte Bredase 'brandmoord' voor de rechter
BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda behandelt vrijdag de strafzaak tegen de 52-jarige Janie H., die wordt verdacht van het in brand steken van de 49-jarige garagehouder Ger van Zundert. Het slachtoffer werd op 8 april 2019 in zijn bedrijf aan de Sparrenweg in Breda mishandeld, vastgebonden, met wasbenzine overgoten en in brand gestoken. Van Zundert bezweek een dag later aan zijn verwondingen.
Vóór zijn overlijden heeft het slachtoffer volgens de politie nog wel een uitgebreide verklaring kunnen afleggen. Een dag na de gruwelijke moord heeft Janie H. zich bij de politie gemeld. Hij geldt als hoofdverdachte. Verdachte en slachtoffer zouden een zakelijk conflict hebben gehad.
Bij de mishandeling die aan de moord voorafging, zouden twee andere mannen betrokken zijn geweest. Een bewakingscamera heeft vastgelegd dat zij kwamen aanrijden, uitstapten en door Van Zundert werden binnengelaten. Tien minuten later kwamen zij weer naar buiten en stapte een derde persoon uit, vermoedelijk H. Hij bleef met Van Zundert in het garagebedrijf achter, de andere twee - die het slachtoffer zouden hebben mishandeld en vastgebonden - zijn weggereden.
In april heeft de politie een van de vermoedelijke handlangers van H. opgepakt, een 27-jarige man uit Heerlen. De arrestatie volgde mede uit tips na een uitzending van Opsporing Verzocht.
Meer uit Binnenland
GORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
1 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de eerste inschrijfperiode van de Vierdaagse zijn er 44.638 tickets verkocht voor het Nijmeegse wandelevenement in juli. Dat betekent dat er nog 2362 startbewijzen te vergeven zijn. Die gaan komende maandag in de verkoop, laat de organisatie weten.
11 uur geleden