Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoofdverdachte afpersingszaak Hedel ontkent aansturen aanslagen

Hoofdverdachte afpersingszaak Hedel ontkent aansturen aanslagen

ARNHEM (ANP) - Een van de hoofdverdachten in de afpersingszaak in Hedel ontkent betrokken te zijn bij de aanslagen op woningen van medewerkers van fruitbedrijf De Groot Fresh Group. "Ik heb hier helemaal niets mee te maken", zei Yassine A. (21) maandag in de rechtbank in Arnhem.

Het Openbaar Ministerie beschouwt Hilversummer A. als rechterhand en doorgeefluik van zijn halfbroer Ali G. (36) bij het organiseren van de reeks aanslagen met brandbommen in 2020. Volgens het OM heeft A. bij negen aanslagen in Rosmalen, Kerkdriel, Hedel, Hilversum, Tiel, Breda en Vlijmen op de achtergrond uitvoerders geregeld en betaald. Dat deed hij onder supervisie van zijn halfbroer, zegt justitie.

Medewerkers van fruitbedrijf De Groot worden al sinds 2019 bedreigd. Toen is een lading cocaïne aangetroffen in een van de fruittransporten en heeft het fruitbedrijf de politie ingelicht. Het bedrijf ontving daarna dreig-sms'jes, die volgens het OM mede door A. zijn verstuurd. Ook dat ontkent A.

Undercoveractie

Het OM baseert zich onder meer op verklaringen van een medeverdachte in de zaak, die tijdens een undercoveractie van de politie is ondervraagd. Undercoveragenten deden zich voor als criminelen en trokken hem in een busje om hem te ondervragen.

In het ouderlijk huis van A. is in een lade een lijst van medewerkers van De Groot Fresh Group gevonden, met daarop de vingerafdrukken van A. en aantekeningen van vermoedelijk zijn halfbroer.

Slachtoffers van de aanslagen in Hedel en Kerkdriel maakten gebruik van hun spreekrecht. "We zijn door het oog van de naald gekropen", aldus de broers die hun ouderlijk huis in Hedel in vlammen zagen opgaan nadat in november 2020 een explosief naar binnen was gegooid. Ze sprongen van de eerste verdieping uit het raam, vertelde een van hen op emotionele wijze. Hij liep daarbij snijwonden, brandwonden en een gebroken pols op. Beide broers kampen nog met psychische schade.

Aanslagen

De slachtoffers uit Kerkdriel kregen met twee aanslagen in een jaar te maken, in het voorjaar van 2020 werd hun woning beschoten, in november overleefden ze een brandbom . "We voelden ons niet meer veilig in onze eigen woning", zei hun advocaat namens de slachtoffers. Het leidde tot een gedwongen woningverkoop.

De rechtbank trekt twee dagen uit voor de behandeling van de zaak van A. Maandagmiddag worden de strafeisen verwacht, zijn advocaat houdt morgen zijn pleidooi.

Tegen zes uitvoerders van de aanslagen eiste het OM eerder (deels voorwaardelijke) celstraffen van drie tot negen jaar. Ali G. staat in juni terecht.

Meer uit Binnenland

Vakbonden: voorstellen kabinet lijken onvoldoende

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.

1 uur geleden
Nederland ontbiedt Russische ambassadeur om aanvallen op Kyiv

BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.

1 uur geleden
Eerste Kamer stemt voor strengere asielregels van EU-migratiepact

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers krijgen over tweeënhalve week te maken met strengere regels. Een meerderheid van de Eerste Kamer heeft namelijk dinsdagmiddag ingestemd met de Nederlandse uitwerking van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt. Daardoor kunnen vluchtelingen onder andere geen onbeperkt houdbare verblijfsvergunning meer krijgen en wordt de maximale duur van een tijdelijke vergunning verkort van vijf naar drie jaar.

2 uur geleden
Weeronline: warmste 26 mei sinds begin van de metingen

HOUTEN (ANP) - Het is dinsdag de warmste 26 mei sinds de metingen begonnen in 1901, meldt Weeronline. In De Bilt werd om 14.10 uur een temperatuur gemeten van 30,4 graden, waarmee eveneens de eerste officiële tropische dag van het jaar werd genoteerd.

3 uur geleden
Oud-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht: kinderporno mij toegestuurd

ROTTERDAM (ANP) - Oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. (77), die verdacht wordt van het bezit van kinderporno, zegt dat iemand hem die bestanden heeft toegestuurd. De verdachte verscheen dinsdag voor het eerst op een openbare zitting in de rechtbank in Rotterdam. Hij wordt ook verdacht van ontucht, iets wat hij ontkent.

3 uur geleden
Rode Kruis zet extra tenten neer in Ter Apel voor schaduw

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis gaat extra tenten neerzetten op het grasveld voor het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel om extra schaduwplekken te creëren. De afgelopen dagen zette de hulporganisatie al vier open tenten op. Deze zijn niet bedoeld om in te slapen.

3 uur geleden
Staat: plaatsing Corné H. in tbs-kliniek hangt af van zaak Vught

DEN HAAG (ANP) - Corné H. staat bovenaan de wachtlijst voor plaatsing in de Van Mesdagkliniek, toch lijkt een snelle plaatsing uiterst onzeker. De 30-jarige gedetineerde, die werd veroordeeld voor een urenlange gijzeling in Ede in 2024, wacht al bijna 1,5 jaar op een plek in een tbs-kliniek.

4 uur geleden