Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoofdverdachte aanslag Nice aangeklaagd voor moord

Hoofdverdachte aanslag Nice aangeklaagd voor moord

NICE (ANP/AFP) - De hoofdverdachte van de dodelijke aanslag in de Franse stad Nice is maandag aangeklaagd voor moord. De 21-jarige Tunesiër Brahim Aouissaoui viel op 29 oktober mensen in een kerk aan met een mes. Daarbij kwamen drie personen om het leven.

De politie schoot de verdachte na de aanval neer. Hij kwam in kritieke toestand in het ziekenhuis te liggen. Zijn gezondheid verbeterde de afgelopen tijd, waardoor hij nu kan worden ondervraagd.

Aouissaoui vertrok in september uit Tunesië en meldde zich als migrant op het Italiaanse eiland Lampedusa. Hij reisde daarna via de Italiaanse stad Bari naar Nice. De aanslag in Nice volgde kort na de onthoofding van docent Samuel Paty in een voorstad van Parijs door een 18-jarige Tsjetsjeense moslimextremist. De leraar had spotprenten van de moslimprofeet Mohammed laten zien tijdens een les over de vrijheid van meningsuiting.

Meer uit Buitenland

Raketaanval vanuit Iran op Jordanië

AMMAN (ANP/AFP) - Vanuit Iran zijn raketten afgevuurd richting de Jordaanse havenstad Aqaba. De Israëlische en Jordaanse strijdkrachten zouden projectielen hebben onderschept. De Jordaanse strijdkrachten zeggen dat ze drie raketten hebben neergehaald en dat één in een afgelegen gebied terechtkwam. Er zijn geen slachtoffers gevallen en er is geen schade. In Aqaba en in het een paar kilometer verderop gelegen Israëlische Eilat zijn knallen gehoord.

2 uur geleden
Koeweit meldt weer aanvallen op drinkwater- en energievoorziening

KOEWEIT (ANP/RTR) - Koeweit heeft opnieuw melding gemaakt van luchtaanvallen die de installaties hebben getroffen voor het ontzilten van zeewater en voor het opwekken van energie. Het ministerie van Energie en Water van Koeweit zegt dat het gaat om dezelfde installaties die vrijdag doelwit waren van aanvallen. Er is brand uitgebroken.

3 uur geleden
Oekraïne valt Russische oliefaciliteiten aan na zware raketaanval

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft aanvallen uitgevoerd op Russische oliefaciliteiten, als reactie op de zware Russische raket- en droneaanvallen in de nacht van zaterdag op zondag. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X.

3 uur geleden
Iraanse garde meldt ongeluk met twee schepen in Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Twee schepen hebben volgens de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) een ongeluk gehad op "de zuidelijke route" door de Straat van Hormuz. Vier vaartuigen zouden ondanks waarschuwingen van Iran over die route hebben willen varen, wat tot het ongeluk leidde. De andere twee hebben het opgegeven.

4 uur geleden
VS: Vliegveld en haven in Jordanië ontruimd vanwege dreiging

AQABA (ANP/RTR) - De internationale luchthaven en zeehaven in Aqaba, in het zuiden van Jordanië, zijn ontruimd vanwege een "specifieke en geloofwaardige dreiging", meldt de Amerikaanse ambassade zondag. De Jordaanse autoriteiten ontkennen dat ze een evacuatiebevel hebben uitgevaardigd.

4 uur geleden
12.000 hectare verwoest door grote natuurbrand boven Madrid

MADRID (ANP/AFP) - Een grote natuurbrand in Spanje heeft ten noorden van Madrid al meer dan 12.000 hectare verwoest. Honderden mensen zijn geëvacueerd, melden lokale autoriteiten zondag.

5 uur geleden
Man overleden na schietincident bij Antwerpse discotheek

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een man van in de twintig is zondagochtend overleden na een schietincident bij een discotheek in Antwerpen. Er zijn meerdere personen gearresteerd.

6 uur geleden