Hoofdverdachte aanslag Nice aangeklaagd voor moord
NICE (ANP/AFP) - De hoofdverdachte van de dodelijke aanslag in de Franse stad Nice is maandag aangeklaagd voor moord. De 21-jarige Tunesiër Brahim Aouissaoui viel op 29 oktober mensen in een kerk aan met een mes. Daarbij kwamen drie personen om het leven.
De politie schoot de verdachte na de aanval neer. Hij kwam in kritieke toestand in het ziekenhuis te liggen. Zijn gezondheid verbeterde de afgelopen tijd, waardoor hij nu kan worden ondervraagd.
Aouissaoui vertrok in september uit Tunesië en meldde zich als migrant op het Italiaanse eiland Lampedusa. Hij reisde daarna via de Italiaanse stad Bari naar Nice. De aanslag in Nice volgde kort na de onthoofding van docent Samuel Paty in een voorstad van Parijs door een 18-jarige Tsjetsjeense moslimextremist. De leraar had spotprenten van de moslimprofeet Mohammed laten zien tijdens een les over de vrijheid van meningsuiting.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft Cuba opgeroepen om direct meer dan 700 politieke gevangenen vrij te laten. De oproep komt op hetzelfde moment dat een prominente Cubaanse dissident en kunstenaar in Miami is aangekomen, na vijf jaar in de gevangenis te hebben gezeten.
1 uur geledenZACATECAS (ANP/AFP) - De Mexicaanse autoriteiten hebben zaterdag tien lichamen gevonden in de staat Zacatecas. Deze regio werd tussen 2021 en 2022 geteisterd door extreem geweld door criminele bendes die vochten om de controle over drugssmokkelroutes.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De aantredende Britse premier Andy Burnham gaat de plannen van de regering voor een omstreden digitaal identificatiebewijs schrappen, meldt een woordvoerder van de nieuwe leider van de Labour-partij.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse president Tamas Sulyok heeft naar eigen zeggen een grondwetswijziging getekend die zijn vertrek betekent. De regering van premier Peter Magyar had de wetswijziging voorgesteld, omdat zijn Tisza-partij van de president af wil.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De raamovereenkomst die de Verenigde Staten en Iran vorige maand sloten, is wat betreft de Iraanse regering niet langer geldig, meldt het Iraanse persbureau Fars. Viceminister van Buitenlandse Zaken Kazem Gharibabadi zei zaterdag in een televisie-interview dat Iran de overeenkomst heeft opgeschort, omdat de VS deze heeft geschonden.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Sinds de nieuwe escalatie in de Golfregio zijn door Amerikaanse luchtaanvallen zeker vijftig burgerdoden gevallen, meldt de Iraanse regering. Ook zijn meer dan vijfhonderd mensen gewond geraakt.
11 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Golf Samenwerkingsraad (GCC) noemt Iraanse luchtaanvallen op civiele doelen in de betrokken Arabische landen oorlogsmisdaden. Iran valt naar eigen zeggen Amerikaanse militaire doelen in Arabische landen aan als reactie op Amerikaanse aanvallen op Iran. De Arabische Golfstaten stellen dat er ook burgerdoelen geraakt worden. Dit is volgens hen "een uitermate gevaarlijke escalatie" en een schending van het internationaal recht en het handvest van de Verenigde Naties.
11 uur geleden