Hoofdstembureau Suriname staakt werkzaamheden vanwege coronavirus
PARAMARIBO (ANP) - De verwerking van de laatste verkiezingsresultaten in Suriname is zondag stopgezet in verband met de verslechterde situatie rond het coronavirus in Suriname. Er is tijd nodig om veiligheidsmaatregelen te treffen in de sporthal waar het hoofdstembureau van Paramaribo gevestigd is.
Dit is nodig omdat het duidelijk is geworden dat een besmet persoon afgelopen week enkele dagen in de sporthal aanwezig was. Dat heeft voorzitter Mike Nerkust van hoofdstembureau Paramaribo rond 20.00 uur (Nederlandse tijd) in een brief bekendgemaakt.
Nerkust zegt in zijn brief dat hij de tijd ook wil gebruiken om de communicatie met het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) ter herstellen. Dit is nodig nadat de waarnemers zondagochtend de toegang tot de sporthal was geweigerd. Nerkust benadrukt in zijn brief dat het OKB bij uitstek de instantie is die de verkiezingen bindend moet verklaren.
Code rood
Volgens berichten van aanwezige burgers werden de waarnemers van het OKB geweigerd vanwege de code rood die is afgekondigd in verband met het coronavirus. Code rood houdt in dat rekening wordt gehouden met lokale besmettingen. De laatste dagen zijn er drie nieuwe gevallen bijgekomen in Suriname.
Voorzitter Jennifer van Dijk-Silos van het OKB is zeer verontwaardigd over het terugsturen van haar medewerkers en is niet van plan deze belediging te accepteren, zo zei ze tegen de lokale nieuwssite Starnieuws. Inmiddels zijn internationale waarnemers wel toegelaten tot de sporthal.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
11 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
11 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
12 uur geleden