Hoofdstembureau Suriname staakt werkzaamheden vanwege coronavirus
PARAMARIBO (ANP) - De verwerking van de laatste verkiezingsresultaten in Suriname is zondag stopgezet in verband met de verslechterde situatie rond het coronavirus in Suriname. Er is tijd nodig om veiligheidsmaatregelen te treffen in de sporthal waar het hoofdstembureau van Paramaribo gevestigd is.
Dit is nodig omdat het duidelijk is geworden dat een besmet persoon afgelopen week enkele dagen in de sporthal aanwezig was. Dat heeft voorzitter Mike Nerkust van hoofdstembureau Paramaribo rond 20.00 uur (Nederlandse tijd) in een brief bekendgemaakt.
Nerkust zegt in zijn brief dat hij de tijd ook wil gebruiken om de communicatie met het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) ter herstellen. Dit is nodig nadat de waarnemers zondagochtend de toegang tot de sporthal was geweigerd. Nerkust benadrukt in zijn brief dat het OKB bij uitstek de instantie is die de verkiezingen bindend moet verklaren.
Code rood
Volgens berichten van aanwezige burgers werden de waarnemers van het OKB geweigerd vanwege de code rood die is afgekondigd in verband met het coronavirus. Code rood houdt in dat rekening wordt gehouden met lokale besmettingen. De laatste dagen zijn er drie nieuwe gevallen bijgekomen in Suriname.
Voorzitter Jennifer van Dijk-Silos van het OKB is zeer verontwaardigd over het terugsturen van haar medewerkers en is niet van plan deze belediging te accepteren, zo zei ze tegen de lokale nieuwssite Starnieuws. Inmiddels zijn internationale waarnemers wel toegelaten tot de sporthal.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
3 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
5 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
6 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
7 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
7 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
8 uur geleden