
Hoofdstad van Finland op slot om coronacrisis
HELSINKI (ANP/RTR/AFP) - De Finse regering sluit vanwege de coronacrisis hoofdstad Helsinki en het omliggende gebied af van de rest van het land. "Het wordt verboden om van of naar Uusimaa te reizen", zei premier Sanna Marin op een persconferentie. In dat gebied wonen 1,7 miljoen mensen, ongeveer een derde van de bevolking.
In de regio Uusimaa zijn ruim 500 van de 880 coronabesmettingen in Finland vastgesteld. De regio wordt de komende weken niet compleet afgesloten van de buitenwereld. Het goederenvervoer gaat wel door en reizen is in sommige uitzonderlijke gevallen wel toegestaan, bijvoorbeeld als een familielid is overleden. Ook mag iedereen terugkeren naar zijn of haar woonplaats.
Premier Marin zegt dat de beperkingen vrijdag ingaan en tot 19 april van kracht blijven. Ze moeten verdere verspreiding van het virus voorkomen.
Meer uit Buitenland
PAU (ANP/AFP) - De Franse premier François Bayrou ontkent dat hij al in de jaren negentig op de hoogte was van grootschalig misbruik op een katholieke school. Hij moest getuigen voor een parlementaire commissie over wat hij wist over het schandaal toen hij minister van Onderwijs was, van 1993 tot 1997.
1 uur geledenGRANADA (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring in Spanje en Portugal van twee weken geleden is ontstaan in een onderstation in de zuidelijke stad Granada, meldt de Spaanse minister van Energie Sara Aagesen. Het is nog altijd niet duidelijk wat de oorzaak was van de stroomuitval.
3 uur geledenDOHA (ANP) - Donald Trump is onder de indruk van de nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa, heeft hij kort na een ontmoeting gezegd tegen journalisten. Hij omschreef de voormalige guerrillaleider als een "jonge, aantrekkelijke man" met een hele sterke achtergrond. De ontmoeting was volgens hem "geweldig".
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe Duitse regeringsleider Friedrich Merz wil dat zijn land het sterkste leger van Europa krijgt. Duitsland moet zijn verdediging zodanig opvoeren dat "we onszelf niet hoeven te verdedigen", zei de bondskanselier in zijn eerste regeringsverklaring in het parlement na zijn aantreden vorige week.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de Franse president Emmanuel Macron de kant kiest van Hamas. Hij lijkt op X te reageren op de kritiek die Macron in een televisie-interview uitte op Israël. Hij noemde het dinsdag "schandelijk" dat een half miljoen mensen in Gaza dreigen te verhongeren.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Anti-corruptieorganisatie Transparency International (TI) noemt de rechterlijke uitspraak over de sms'jes van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen "een historische overwinning voor transparantie in de EU". Het Hof van Justitie van de Europese Unie besliste dat de Commissie een verzoek van The New York Times om inzage in de sms'jes tussen Von der Leyen en de directeur van farmaciegigant Pfizer niet mocht afwijzen.
5 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is in Qatar aangekomen voor het tweede deel van zijn reis naar het Midden-Oosten. Zijn vliegtuig landde op een luchthaven in Doha.
5 uur geleden