Hoofdsponsors Ajax doen nog geen uitspraak over schorsing Kroes
UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo, moederbedrijf van Ajax-hoofdsponsor Ziggo, wil geen uitspraak doen over de schorsing van algemeen directeur Alex Kroes van de voetbalclub. Een woordvoerder van het telecombedrijf laat weten dat de hoofdsponsor de ontwikkelingen "op de voet" volgt.
Kledingbedrijf Adidas, de tweede hoofdsponsor van de Amsterdamse voetbalclub, was dinsdag niet bereikbaar voor een reactie.
Dinsdag maakte de raad van commissarissen bekend dat Kroes werd geschorst omdat hij met voorkennis zou hebben gehandeld in aandelen. Hij kocht een week voor zijn benoeming tot algemeen directeur ruim 17.000 aandelen ter waarde van 190.000 euro.
Kroes, die naar eigen zeggen al 42.500 Ajax-aandelen bezat voor zijn omstreden aankoop, wilde met de aanschaf een "positief signaal" afgeven en "vertrouwen uitstralen naar medeaandeelhouders en stakeholders". De geschorste directeur wil dat de AFM de aandelenaankoop onderzoekt.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.
9 minuten geledenGUADALAJARA (ANP/AFP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje baalde na de zege op Uruguay in de laatste groepswedstrijd van het WK voetbal van de blessures bij zijn spelers Nico Williams en Yéremy Pino. De Europees kampioen versloeg Uruguay met 1-0 in Guadalajara en plaatste zich als groepswinnaar voor de volgende ronde.
11 minuten geledenSEATTLE (ANP) - De Iraanse internationals halen na afloop van de laatste groepswedstrijd tussen Iran en Egypte hard uit naar de wijze waarop ze worden behandeld tijdens het WK. "Het WK is een ramp voor ons", zei Mehdi Taremi in het Seattle Stadium na het 1-1-gelijkspel tegen Egypte. "Het gaat om zaken buiten het voetbal. Zoals wij worden behandeld, kunnen we niet optimaal presteren. En dat is niet goed. Want ook wij leven onze droom."
44 minuten geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Bondscoach Rudi Garcia van België heeft na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland uitgehaald naar de eerdere kritiek op zijn belangrijkste spelers. "Als je als land over zulke spelers beschikt, moedig hen dan aan", zei hij op de persconferentie. "Ze hebben de voorbije dagen veel kritiek gekregen, wat ik onterecht vind. Ze werden behandeld als 'has beens', vandaag hebben ze op het veld laten zien waartoe ze in staat zijn."
46 minuten geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Doelman Thibaut Courtois kon zien hoe België zich in Vancouver bevrijdde door de treffer van Leandro Trossard, die de 5-1-zege op het WK voetbal inleidde tegen Nieuw-Zeeland. "Bij die eerste goal bevrijden we ons en daarna loopt het als een ketchupfles en vallen ze opeens allemaal", zei hij tegen Sporza.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal weten dat er vanaf nu op het wereldkampioenschap voetbal meer gevraagd wordt dan in de groepsfase. Oranje bleef tegen Japan, Zweden en Tunesië ongeslagen en scoorde liefst tien keer. Dat lukte op dit WK tot dusverre alleen Duitsland. Doelman Bart Verbruggen werd daarentegen ook vier keer gepasseerd en het Nederlands elftal gaf daarnaast ook nog de nodige grote kansen weg.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP) - België heeft zich op het wereldkampioenschap voetbal alsnog als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde. Het elftal van bondscoach Rudi Garcia was in Vancouver veel te sterk voor Nieuw-Zeeland: 5-1.
3 uur geleden