Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Hoofdrolspelers Libië naar nieuwe top in Berlijn'

'Hoofdrolspelers Libië naar nieuwe top in Berlijn'

TRIPOLI (ANP) - De voornaamste strijdende partijen in Libië doen naar verwachting mee aan nieuw vredesoverleg in Berlijn. De Duitse minister Heiko Maas (Buitenlandse Zaken) maakte bekend dat krijgsheer Khalifa Haftar "in principe" wil deelnemen aan de top, die zondag wordt gehouden. Eerder zegde ook de aartsrivaal van Haftar, premier Fayez al-Sarraj, zijn medewerking toe.

In Libië heerst chaos sinds de dood van dictator Muammar Kaddafi in 2011. De troepen van Haftar belegeren sinds april vorig jaar hoofdstad Tripoli, de zetel van de regering van al-Sarraj. De twee partijen hadden onlangs ingestemd met een tijdelijke wapenstilstand en gingen naar Moskou om die te verlengen, maar Haftar vertrok daar zonder zijn handtekening te zetten onder het akkoord. Hij zou om bedenktijd hebben gevraagd.

In Berlijn moet de discussie over permanente wapenstilstand volgens de Verenigde Naties worden hervat. Minister Maas ging donderdag naar Libië om Haftar te overtuigen ook deel te nemen. De Duitser schreef daarna op Twitter dat de krijgsheer hem had verzekerd dat hij de conferentie in de Duitse hoofdstad steunt en zich ook aan de wapenstilstand wil houden.

Meer uit Buitenland

Zelensky vrijdag naar Parijs voor gesprek met Macron

PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.

1 uur geleden
Iran valt brandstoftanks in Bahrein aan

MANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.

1 uur geleden
Senegal komt met nog strengere anti-lhbti-wet

DAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.

2 uur geleden
Chef van Deens toprestaurant vertrekt na beschuldigingen geweld

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.

2 uur geleden
Twee olietankers aangevallen in Iraakse wateren

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.

2 uur geleden
Rode Kruis: humanitaire nachtmerrie voor Soedanese vluchtelingen

GENÈVE (ANP) - De situatie in vluchtelingenkampen rond Soedan verandert langzaam in een humanitaire nachtmerrie, waarschuwt het Rode Kruis. Buurlanden als Ethiopië, Tsjaad en Zuid-Soedan vangen volgens de hulporganisatie miljoenen vluchtelingen op, terwijl financiering opdroogt en er niet genoeg voedsel en schoon water is. In sommige grensgebieden is het aantal mensen vertienvoudigd.

2 uur geleden
Toren in Dubai geraakt door Iraanse drone

DUBAI (ANP/AFP) - Een Iraanse drone heeft in de nacht van woensdag op donderdag een toren in Dubai geraakt. Volgens de autoriteiten in het emiraat ging het om een drone die op een gebouw in de buurt van Creek Harbour was gevallen. Hulpdiensten zouden de "kleine" brand hebben geblust en er zijn geen gewonden gevallen.

2 uur geleden