'Hoofdrolspelers Libië naar nieuwe top in Berlijn'
TRIPOLI (ANP) - De voornaamste strijdende partijen in Libië doen naar verwachting mee aan nieuw vredesoverleg in Berlijn. De Duitse minister Heiko Maas (Buitenlandse Zaken) maakte bekend dat krijgsheer Khalifa Haftar "in principe" wil deelnemen aan de top, die zondag wordt gehouden. Eerder zegde ook de aartsrivaal van Haftar, premier Fayez al-Sarraj, zijn medewerking toe.
In Libië heerst chaos sinds de dood van dictator Muammar Kaddafi in 2011. De troepen van Haftar belegeren sinds april vorig jaar hoofdstad Tripoli, de zetel van de regering van al-Sarraj. De twee partijen hadden onlangs ingestemd met een tijdelijke wapenstilstand en gingen naar Moskou om die te verlengen, maar Haftar vertrok daar zonder zijn handtekening te zetten onder het akkoord. Hij zou om bedenktijd hebben gevraagd.
In Berlijn moet de discussie over permanente wapenstilstand volgens de Verenigde Naties worden hervat. Minister Maas ging donderdag naar Libië om Haftar te overtuigen ook deel te nemen. De Duitser schreef daarna op Twitter dat de krijgsheer hem had verzekerd dat hij de conferentie in de Duitse hoofdstad steunt en zich ook aan de wapenstilstand wil houden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
1 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
1 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
3 uur geleden