Hoofdrol Veerman bij beladen voetbalderby van Hamburg
HAMBURG (ANP) - Mede dankzij Henk Veerman heeft FC St. Pauli de immer beladen derby van Hamburg gewonnen. Het voetbalduel uit de tweede Bundesliga, waarbij zo'n 1500 agenten rellen moesten voorkomen, eindigde in een 2-0-nederlaag voor thuisploeg Hamburger SV. Volendammer Veerman maakte in een uitverkocht Volksparkstadion de openingstreffer voor het veel lager geklasseerde St. Pauli, de ploeg die getraind wordt door Jos Luhukay.
Veerman troefde in de 20e minuut landgenoot Rick van Drongelen af om vervolgens met een hard schot doelman Daniel Fernandes kansloos te laten. Een kleine tien minuten later maakte de Engelsman Matt Penney de 2-0. Bij HSV vormde Van Drongelen (ex-Sparta) een centraal duo met oud-Utrechter Timo Letschert.
HSV staat derde. St. Pauli, de cultclub uit de gelijknamige volkswijk van Hamburg, is middenmoter in de op een na hoogste voetbalklasse van Duitsland.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
3 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
16 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
16 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
16 uur geleden