Hoofdrol Simons met twee treffers bij rentree voor RB Leipzig
LEIPZIG (ANP) - Xavi Simons van RB Leipzig heeft bij zijn rentree in de Bundesliga meteen een hoofdrol opgeëist. De Oranje-international hielp zijn ploeg met twee treffers aan een 4-2-overwinning op Werder Bremen.
Op aangeven van Loïs Openda schoof Simons halverwege de eerste helft de 1-0 binnen. Na de gelijkmaker van Mitchell-Elijah Weiser zette de Nederlander Leipzig tien minuten voor rust weer op een voorsprong met een schot vanaf de rand van het strafschopgebied. Benjamin Sesko en Christoph Baumgartner maakten de andere treffers van Leipzig, waar Lutsharel Geertruida drie minuten voor tijd inviel.
Voor Simons, die in de 65e minuut werd gewisseld, was het zijn eerste competitiewedstrijd sinds 19 oktober. Hij blesseerde zich eind oktober in het Champions League-duel met Liverpool aan de linkerenkel en moest worden geopereerd. Begin januari hervatte hij de training.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
23 minuten geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
7 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
7 uur geleden