Hoofdrol Simons met twee treffers bij rentree voor RB Leipzig
LEIPZIG (ANP) - Xavi Simons van RB Leipzig heeft bij zijn rentree in de Bundesliga meteen een hoofdrol opgeëist. De Oranje-international hielp zijn ploeg met twee treffers aan een 4-2-overwinning op Werder Bremen.
Op aangeven van Loïs Openda schoof Simons halverwege de eerste helft de 1-0 binnen. Na de gelijkmaker van Mitchell-Elijah Weiser zette de Nederlander Leipzig tien minuten voor rust weer op een voorsprong met een schot vanaf de rand van het strafschopgebied. Benjamin Sesko en Christoph Baumgartner maakten de andere treffers van Leipzig, waar Lutsharel Geertruida drie minuten voor tijd inviel.
Voor Simons, die in de 65e minuut werd gewisseld, was het zijn eerste competitiewedstrijd sinds 19 oktober. Hij blesseerde zich eind oktober in het Champions League-duel met Liverpool aan de linkerenkel en moest worden geopereerd. Begin januari hervatte hij de training.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
1 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
8 uur geleden