Hoofdrol Simons met twee treffers bij rentree voor RB Leipzig
LEIPZIG (ANP) - Xavi Simons van RB Leipzig heeft bij zijn rentree in de Bundesliga meteen een hoofdrol opgeëist. De Oranje-international hielp zijn ploeg met twee treffers aan een 4-2-overwinning op Werder Bremen.
Op aangeven van Loïs Openda schoof Simons halverwege de eerste helft de 1-0 binnen. Na de gelijkmaker van Mitchell-Elijah Weiser zette de Nederlander Leipzig tien minuten voor rust weer op een voorsprong met een schot vanaf de rand van het strafschopgebied. Benjamin Sesko en Christoph Baumgartner maakten de andere treffers van Leipzig, waar Lutsharel Geertruida drie minuten voor tijd inviel.
Voor Simons, die in de 65e minuut werd gewisseld, was het zijn eerste competitiewedstrijd sinds 19 oktober. Hij blesseerde zich eind oktober in het Champions League-duel met Liverpool aan de linkerenkel en moest worden geopereerd. Begin januari hervatte hij de training.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
11 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
12 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
12 uur geleden