Hoofdrol Simons met twee treffers bij rentree voor RB Leipzig
LEIPZIG (ANP) - Xavi Simons van RB Leipzig heeft bij zijn rentree in de Bundesliga meteen een hoofdrol opgeëist. De Oranje-international hielp zijn ploeg met twee treffers aan een 4-2-overwinning op Werder Bremen.
Op aangeven van Loïs Openda schoof Simons halverwege de eerste helft de 1-0 binnen. Na de gelijkmaker van Mitchell-Elijah Weiser zette de Nederlander Leipzig tien minuten voor rust weer op een voorsprong met een schot vanaf de rand van het strafschopgebied. Benjamin Sesko en Christoph Baumgartner maakten de andere treffers van Leipzig, waar Lutsharel Geertruida drie minuten voor tijd inviel.
Voor Simons, die in de 65e minuut werd gewisseld, was het zijn eerste competitiewedstrijd sinds 19 oktober. Hij blesseerde zich eind oktober in het Champions League-duel met Liverpool aan de linkerenkel en moest worden geopereerd. Begin januari hervatte hij de training.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
9 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
14 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
15 uur geleden