Hoofdrol Openda bij Vitesse in thuisduel met Dundalk (2-2)
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de thuiswedstrijd tegen Dundalk in de derde voorronde van de Conference League niet kunnen winnen. De Arnhemse ploeg was in de eerste helft oppermachtig, maar deed zichzelf met een ruststand van slechts 1-0 schromelijk tekort. In het laatste half uur verloor de thuisclub de controle over de wedstrijd en kwam de Ierse formatie volledig onverwacht twee keer tot scoren. Dankzij Loïs Openda stelde Vitesse toch nog een gelijkspel veilig: 2-2.
De Belgische spits bracht de gelijkmaker in de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd op zijn naam. Een minuut later moest hij het veld verlaten nadat hij voor een natrappende beweging naar een tegenstander de rode kaart had gekregen. Openda mist daardoor de return volgende week in Ierland.
Vitesse was voor de rust op alle fronten de betere ploeg. In het aanhoudende overwicht dwongen de Arnhemmers legio grote kansen af. Alleen Matus Bero kwam echter tot scoren. De Slowaak trof doel in de 20e minuut uit een messcherpe counter (1-0).
De fraaie assist bij die treffer kwam van rechtsback Million Manhoef, die met Openda voor de rust de beste speler was bij Vitesse. De nieuwe doelman Markus Schubert, de vervanger van Remko Pasveer (naar Ajax), maakte een degelijke indruk. Met een uithaal op de lat vuurde Patrick McEleney halverwege de eerste helft nog wel een Iers waarschuwingsschot af.
Na de pauze was het spelbeeld aanvankelijk hetzelfde. Vitesse viel aan en Dundalk verdedigde met de moed der wanhoop. Een afstandsschot van Riechedly Bazoer eindigde op de lat. In het laatste half uur zakte Vitesse ver weg en kwamen de fysiek sterke Ieren juist opzetten. Met een fraaie kopbal en een technisch hoogstandje gaf McEleney het duel een verrassende wending (1-2). Openda voorkwam met een halve omhaal een pijnlijke nederlaag, maar door zijn rode kaart had hij na afloop weinig reden tot lachen.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
13 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
17 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
17 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
17 uur geleden