Hoofdrol Gakpo bij ruime zege Liverpool, Kluivert scoort opnieuw
LIVERPOOL (ANP) - Vier dagen voor de Champions League-wedstrijd bij PSV heeft het Liverpool van trainer Arne Slot de krachten kunnen sparen in de Premier League. De koploper was op het eigen Anfield veel te sterk voor het laaggeklasseerde Ipswich Town: 4-1. Cody Gakpo was goed voor twee treffers en een assist.
Liverpool kwam met de overwinning op 53 punten. Arsenal heeft 6 punten minder en een wedstrijd meer gespeeld. Nummer 3 Nottingham Forest volgt met 44 punten.
Liverpool had zich tegen Ipswich voor rust al verzekerd van de zege. Dominik Szoboszlai opende snel de score met een schot van buiten het strafschopgebied. Op aangeven van Gakpo schoot Mohamed Salah vanuit een moeilijke hoek de 2-0 binnen, waarna Gakpo in de 44e minuut zelf een rebound binnenliep voor de 3-0. De Oranje-international kopte na rust zijn tweede doelpunt binnen, voordat Jacob Greaves in de laatste minuut de 4-1 van Ipswich maakte.
Slot haalde even later Gakpo en Ryan Gravenberch naar de kant. Aanvoerder Virgil van Dijk, die zijn 300e wedstrijd voor Liverpool speelde, maakte de negentig minuten vol.
Nummer 2 Arsenal kende een moeilijke middag bij Wolverhampton Wanderers. De ploeg van Jurriën Timber speelde vanaf de 43e minuut met tien man na een rode kaart voor Myles Lewis-Skelly. Bij de Wolves kreeg João Gomes in de 70e minuut zijn tweede gele kaart, waarna Riccardo Calafiori vier minuten later namens Arsenal de enige treffer maakte, 0-1.
Justin Kluivert hielp Bournemouth op weg naar een ruime zege op Nottingham Forest, 5-0. De veel scorende Nederlander ontving in de negende minuut de bal op eigen helft en besloot een lange rush met een doeltreffende uithaal, 1-0. Dango Ouattara maakte daarna een hattrick, voordat Antoine Semenyo de 5-0 maakte.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.
18 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist volgende maand de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen tijdens de training en is volgens zijn club FC Barcelona vijf tot zes weken uitgeschakeld.
48 minuten geledenCASABLANCA (ANP/AFP) - Voetballer Wissam Ben Yedder is in hoger beroep wegens een gebrek aan bewijs vrijgesproken van verkrachting. De Franse aanvaller werd in november 2024 door een rechtbank in Nice veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar voorwaardelijk wegens aanranding.
53 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink haalt PSV-speelster Nina Nijstad bij zijn selectie omdat Jackie Groenen nog ziek is. Volgens de KNVB is dit uit voorzorg. Middenveldster Groenen miste woensdag al de eerste training van de voetbalsters in Zeist vanwege griepklachten.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft volgens Spaanse media een hamstringblessure opgelopen op de training. De middenvelder van FC Barcelona zou weken uitgeschakeld zijn.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
18 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
18 uur geleden