Hoofdrol Gakpo bij ruime zege Liverpool, Kluivert scoort opnieuw
LIVERPOOL (ANP) - Vier dagen voor de Champions League-wedstrijd bij PSV heeft het Liverpool van trainer Arne Slot de krachten kunnen sparen in de Premier League. De koploper was op het eigen Anfield veel te sterk voor het laaggeklasseerde Ipswich Town: 4-1. Cody Gakpo was goed voor twee treffers en een assist.
Liverpool kwam met de overwinning op 53 punten. Arsenal heeft 6 punten minder en een wedstrijd meer gespeeld. Nummer 3 Nottingham Forest volgt met 44 punten.
Liverpool had zich tegen Ipswich voor rust al verzekerd van de zege. Dominik Szoboszlai opende snel de score met een schot van buiten het strafschopgebied. Op aangeven van Gakpo schoot Mohamed Salah vanuit een moeilijke hoek de 2-0 binnen, waarna Gakpo in de 44e minuut zelf een rebound binnenliep voor de 3-0. De Oranje-international kopte na rust zijn tweede doelpunt binnen, voordat Jacob Greaves in de laatste minuut de 4-1 van Ipswich maakte.
Slot haalde even later Gakpo en Ryan Gravenberch naar de kant. Aanvoerder Virgil van Dijk, die zijn 300e wedstrijd voor Liverpool speelde, maakte de negentig minuten vol.
Nummer 2 Arsenal kende een moeilijke middag bij Wolverhampton Wanderers. De ploeg van Jurriën Timber speelde vanaf de 43e minuut met tien man na een rode kaart voor Myles Lewis-Skelly. Bij de Wolves kreeg João Gomes in de 70e minuut zijn tweede gele kaart, waarna Riccardo Calafiori vier minuten later namens Arsenal de enige treffer maakte, 0-1.
Justin Kluivert hielp Bournemouth op weg naar een ruime zege op Nottingham Forest, 5-0. De veel scorende Nederlander ontving in de negende minuut de bal op eigen helft en besloot een lange rush met een doeltreffende uithaal, 1-0. Dango Ouattara maakte daarna een hattrick, voordat Antoine Semenyo de 5-0 maakte.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
18 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geleden