Hoofdrol Gakpo bij ruime zege Liverpool, Kluivert scoort opnieuw
LIVERPOOL (ANP) - Vier dagen voor de Champions League-wedstrijd bij PSV heeft het Liverpool van trainer Arne Slot de krachten kunnen sparen in de Premier League. De koploper was op het eigen Anfield veel te sterk voor het laaggeklasseerde Ipswich Town: 4-1. Cody Gakpo was goed voor twee treffers en een assist.
Liverpool kwam met de overwinning op 53 punten. Arsenal heeft 6 punten minder en een wedstrijd meer gespeeld. Nummer 3 Nottingham Forest volgt met 44 punten.
Liverpool had zich tegen Ipswich voor rust al verzekerd van de zege. Dominik Szoboszlai opende snel de score met een schot van buiten het strafschopgebied. Op aangeven van Gakpo schoot Mohamed Salah vanuit een moeilijke hoek de 2-0 binnen, waarna Gakpo in de 44e minuut zelf een rebound binnenliep voor de 3-0. De Oranje-international kopte na rust zijn tweede doelpunt binnen, voordat Jacob Greaves in de laatste minuut de 4-1 van Ipswich maakte.
Slot haalde even later Gakpo en Ryan Gravenberch naar de kant. Aanvoerder Virgil van Dijk, die zijn 300e wedstrijd voor Liverpool speelde, maakte de negentig minuten vol.
Nummer 2 Arsenal kende een moeilijke middag bij Wolverhampton Wanderers. De ploeg van Jurriën Timber speelde vanaf de 43e minuut met tien man na een rode kaart voor Myles Lewis-Skelly. Bij de Wolves kreeg João Gomes in de 70e minuut zijn tweede gele kaart, waarna Riccardo Calafiori vier minuten later namens Arsenal de enige treffer maakte, 0-1.
Justin Kluivert hielp Bournemouth op weg naar een ruime zege op Nottingham Forest, 5-0. De veel scorende Nederlander ontving in de negende minuut de bal op eigen helft en besloot een lange rush met een doeltreffende uithaal, 1-0. Dango Ouattara maakte daarna een hattrick, voordat Antoine Semenyo de 5-0 maakte.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
8 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
17 uur geleden