Hoofdredacteuren: uitsluiten AD door rechtbank te zware sanctie
HILVERSUM (ANP) - Het Nederlands Genootschap van Hoofdredacteuren vindt het uitsluiten van het AD bij zittingen van de strafzaak Marengo te zwaar. AD-verslaggevers zijn de rest van het jaar niet meer welkom, omdat het AD eind juni per ongeluk korte tijd livebeelden van de zaak uitzond op zijn website.
Het Nederlands Genootschap van Hoofdredacteuren vindt de sanctie die het gerechtsbestuur van de rechtbank in Amsterdam aan het AD oplegde "een niet te aanvaarden aantasting van de journalistiek", schrijft voorzitter Marcel Gelauff aan de rechtbank. De hoofdredacteuren begrijpen dat de rechtbank het incident aankaart, omdat het AD ernstig de fout is ingegaan gezien de veiligheid van betrokkenen. In de beelden die het AD uitzond werden alle verdachten met naam en toenaam genoemd.
Maar het is niet nodig om met de sanctie een voorbeeld te stellen voor andere media, vindt het genootschap. Media kennen hun verantwoordelijkheid en hebben met dit incident niets te maken. "Het blijkbaar zwaarder straffen van één journalistieke organisatie om een sector collectief louter preventief aan te spreken, achten wij ongepast."
Betreurenswaardige ontwikkeling
Inperking van de persvrijheid kan ook bijdragen aan de "betreurenswaardige ontwikkeling" dat journalisten vrijwel dagelijks te maken krijgen "met intimidatie en pogingen hun werk moeilijker te maken en aan banden te leggen".
Het Nederlands Genootschap van Hoofdredacteuren vraagt het gerechtsbestuur van de rechtbank in Amsterdam "zijn positie in deze te heroverwegen".
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
2 uur geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.
5 uur geleden