Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoofdredacteur Gaykrant opgepakt op verdenking van zedendelict

Hoofdredacteur Gaykrant opgepakt op verdenking van zedendelict

AMSTERDAM (ANP) - De hoofdredacteur van de Gaykrant, Hans P., is vorige week zondag aangehouden op verdenking van een misdrijf. Het Openbaar Ministerie in Amsterdam bevestigt dat een 44-jarige Amsterdammer wordt verdacht van een "zedengerelateerd delict".

P. is woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die bepaalde dat hij veertien dagen blijft vastzitten, aldus het OM.

Zijn advocaat wil inhoudelijk niet reageren. Adjunct-hoofdredacteur Paul Hofman heeft voorlopig de taken van de hoofdredacteur overgenomen. "Ik heb geen informatie over de ernst van de aanklacht, maar dit hakt er ontzettend in", laat Hofman in een korte reactie aan het AD weten. "Niet alleen bij mij, maar bij alle medewerkers van De Gaykrant." Hofman vindt dat de hoofdredacteur "veel voor ons platform heeft betekend" en zegt door te gaan op de koers die door hem is uitgezet.

Meer uit Binnenland

Japanse keizer naar Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen

DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.

1 uur geleden
Nederlanders vervolgd voor gijzelingsplan Belgische minister

BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.

1 uur geleden
Esmah Lahlah (PRO) verlaat Kamer en wordt wethouder in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Esmah Lahlah verlaat de Tweede Kamer en wordt wethouder in Amsterdam. Dat heeft het Kamerlid van Progressief Nederland (PRO, voorheen GroenLinks-PvdA) bekendgemaakt op Instagram. "Ik kies voor Amsterdam. Ik kies voor lokaal bestuur."

1 uur geleden
VS waarschuwen Nederlandse WK-fans: plan extra reistijd in

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.

2 uur geleden
Maandag overnachtten 65 asielzoekers in sporthal in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.

2 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor gevaarlijke situaties en files

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om tijdens de avondspits alert te zijn op gevaarlijke situaties en mogelijk lange files door de verwachte slechte weersomstandigheden. Het KNMI heeft voor dinsdag code geel voor vrijwel het hele land uitgeroepen.

3 uur geleden
Politie: nog veel onduidelijk over steekpartij in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.

3 uur geleden