Hoofdprijs 'oudejaars' Staatsloterij valt in Heemskerk en Bladel
DEN HAAG (ANP) - De hoofdprijs van 30 miljoen euro van de oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op lotnummer DR 16223. Dit lotnummer werd verkocht als twee halve staatsloten. De hoofdprijs van 30 miljoen wordt dus verdeeld, waardoor beide winnaars uit Noord-Brabant en Noord-Holland elk 15 miljoen euro rijker zijn. De winnaar uit de gemeente Bladel kocht het winnende lot online en is daarom al bekend bij de Staatsloterij. De Noord-Hollandse winnaar kocht het staatslot bij CIGO Gelukszaak Bekker in Heemskerk, meldt de Staatsloterij.
"Wat een fantastisch einde van 2024 voor deze winnaars. We hebben dit jaar al tientallen mensen blij mogen maken met een miljoen euro of meer, maar 15 miljoen euro blijft ongekend bijzonder. En helemaal als we die twee keer mogen uitdelen", zegt Bjorn Rosner, die de winnaars begeleidt. "Zo koppelen we de winnaars aan een financieel adviseur, gaan we in gesprek over wie het wel of niet vertellen en adviseren we hoe zij de komende tijd het beste aan de prijs kunnen wennen."
De oudejaarstrekking van de Staatsloterij was nooit eerder zo populair. Tijdens het hoogtepunt op oudejaarsdag tussen 14.00 en 15.00 uur werden er 40 loten per seconde verkocht: 145.479 per uur. In totaal werden er voor deze oudejaarstrekking 7,6 miljoen loten verkocht, dat waren er meer dan vorig jaar. Toen werd het winnende lot verkocht in de gemeente Woensdrecht. De winnaar wachtte toen elf dagen zich te melden met het winnende lot.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS zegt overrompeld te zijn door de puinhoop die carnavalsvierders in de trein achterlaten. De spoorwegmaatschappij roept treinreizigers op hun rommel mee te nemen.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Gemeenten in Brabant waarschuwen carnavalsvierders zaterdag voor de kou. Mensen moeten zich warm aankleden, zeggen ze. De eerste carnavalsdag op vrijdag verliep volgens Breda "gezellig en veilig". Het weer blijft een "aandachtspunt", aldus de gemeente. Tilburg en Den Bosch geven dezelfde waarschuwing. Het advies is laagjes kleding te dragen tijdens de koude nachten.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het duurt langer dan verwacht om de kapotte bovenleiding bij Utrecht te repareren, laat een woordvoerder van ProRail weten. Aanvankelijk hoopte de spoorbeheerder dat het herstelwerk om 15.30 uur klaar zou zijn en dat dan het treinverkeer weer volledig zou kunnen worden opgestart. Die prognose is nu bijgesteld naar ten minste 18.00 uur.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De versterking van huizen in door aardbevingen getroffen Groningse gemeenten moet sneller, constateert het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM). Volgens de toezichthouder hebben de gemeenten Eemsdelta, Groningen, Het Hogeland, Midden-Groningen en Oldambt weliswaar zorgvuldige versterkingsplannen opgesteld, maar is "meer voortvarendheid" nodig om woningen zo snel mogelijk te versterken en bewoners duidelijkheid te geven.
13 uur geleden