Hoofdpodium Belgisch festival Tomorrowland in brand
BOOM (ANP/BELGA) - Het hoofdpodium van het Belgische festival Tomorrowland staat in brand, is te zien op beelden bij Belgische media zoals de VRT, de Gazet van Antwerpen en Het Laatste Nieuws. Het dancefestival in de buurt van Antwerpen moet vrijdag beginnen.
Een woordvoerder van het festival heeft de brand bevestigd aan Belgische media en zegt dat de hulpdiensten "volop bezig" zijn om het vuur te blussen. "Voor ons is de eerste prioriteit de veiligheid."
Op beelden lijkt te zien te zijn dat het vuur zich snel uitbreidt. Het is niet bekend of er mensen gewond zijn geraakt door de brand. Volgens de VRT waren er ongeveer duizend mensen op het terrein toen de brand uitbrak. De autoriteiten vragen mensen in de omgeving die last hebben van de rook om de ramen en deuren gesloten te houden.
Grote constructies
Tomorrowland staat bekend om de grote constructies op het hoofdpodium, waar ook vuurwerkshows plaatsvinden. Op foto's is te zien dat in het linkergedeelte van het podium een grote brand woedt en dat er veel rook vrijkomt. De VRT meldt dat er tijdens de brand ook knallen te horen zijn geweest.
Onder anderen dj Martin Garrix zou vrijdagavond op het hoofdpodium optreden. Het festival is populair onder Nederlanders.
Meer uit Buitenland
BREMEN (ANP) - Het vliegverkeer op de Duitse luchthaven Bremen is zondagavond korte tijd stilgelegd nadat een drone boven het terrein werd waargenomen, meldt de politie van de Noord-Duitse stad. De drone werd rond 19.30 uur gezien "in de directe nabijheid van de luchthaven", aldus een politiewoordvoerder. Uit voorzorg werd het vliegverkeer bijna een uur stilgelegd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat hij er niet werkelijk over nadenkt Oekraïne te voorzien van Tomahawks. Op de vraag van een journalist of hij de levering van de langeafstandsraketten overweegt, antwoordde Trump: "Nee, niet echt."
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Het noorden van Afghanistan is in de nacht van zondag op maandag (plaatselijke tijd) getroffen door een aardbeving met een kracht van 6,3, meldt het Amerikaanse geologische instituut USGS. De beving vond plaats op een diepte van 28 kilometer in de omgeving van de plaats Choelm, niet ver van de stad Mazar-i-Sharif. Eerder sprak USGS nog van een diepte van 10 kilometer.
5 uur geledenKHARTOEM (ANP) - De Soedanese premier Kamil Idris wil dat de wreedheden die zijn begaan in de stad el-Fasher, die is ingenomen door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), voor internationale rechtbanken worden gebracht. Dat zegt hij in een interview met de Zwitserse krant Blick.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Hamas heeft de stoffelijke resten van drie gijzelaars via het Rode Kruis overgedragen aan Israël, maakte het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond bekend. Hamas had al aangekondigd zondagavond de lichamen over te dragen.
8 uur geledenHUNTINGDON (ANP/AFP) - De Britse politie heeft bekendgemaakt dat er één man van 32 jaar wordt verdacht van de bloedige steekpartij zaterdagavond in een trein ten noorden van Huntingdon, circa 80 kilometer ten noorden van Londen. Een tweede man van 35 jaar die was aangehouden als mogelijke dader is vrijgelaten. De verdachte wordt van pogingen tot moord beschuldigd. Over zijn motieven is niets bekendgemaakt.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - China en de VS gaan een directe militaire communicatielijn opzetten om te voorkomen dat spanningen uit de hand lopen. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gezegd dat de twee mogendheden met de directe communicatie willen voorkomen dat problemen escaleren en uitmonden in grote conflicten.
11 uur geleden