Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoofdonderzoeker berucht Steele-dossier over Trump aangeklaagd

Hoofdonderzoeker berucht Steele-dossier over Trump aangeklaagd

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse justitie heeft een Rus aangeklaagd die in 2016 een hoofdrol speelde bij de totstandkoming van het spraakmakende Steele-dossier over toenmalig presidentskandidaat Donald Trump. De aanklagers verdenken Igor Dantsjenko van het liegen tegen de nationale recherche FBI.

Dantsjenko, die in de Verenigde Staten woont, hielp bij het opstellen van het Steele-dossier in aanloop naar de door Trump gewonnen presidentsverkiezingen. Het staat vol met saillante geruchten die de Republikein moesten beschadigen, bijvoorbeeld dat hij door Rusland zou worden geholpen of beïnvloed. Zo werd gesuggereerd dat Moskou zou beschikken over videobeelden van Trump en prostituees in een hotel in Moskou. Dat is nooit bewezen en dat geldt ook voor veel andere gevoelige beweringen uit het dossier.

Dantsjenko was volgens de krant The New York Times de hoofdonderzoeker. Hij moest voor de Britse oud-spion Christopher Steele uitzoeken of er banden waren tussen de Trump-campagne en Rusland. Het dossier zou via een omweg zijn gefinancierd door de Democratische Partij van Hillary Clinton, die het als presidentskandidate opnam tegen Trump. Dantsjenko zou de FBI niet de waarheid hebben verteld over zijn contacten en bronnen.

Het volledige dossier van 35 pagina's belandde in 2017 op straat, kort voor de beëdiging van Trump. FBI-agenten spraken destijds met Dantsjenko om vast te stellen of de claims uit het dossier klopten. Jaren eerder zou ook al eens zijn onderzocht of Dantsjenko zelf heimelijk werkte voor Rusland. De onderzoeker heeft die suggestie "belachelijk" en "laster" genoemd. Trump op zijn beurt noemde het hele dossier compleet bedrog.

Meer uit Buitenland

NAVO-chef Rutte bezoekt Trump volgende week

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.

3 uur geleden
Astronauten begonnen aan eerste reis naar maan sinds 1972

CAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.

3 uur geleden
VS halen Venezolaanse interim-president van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.

5 uur geleden
Republikeinen kondigen plan aan voor einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.

6 uur geleden
Iraanse president schrijft brief aan Amerikaanse bevolking

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.

6 uur geleden
FT: Trump dreigt zonder coalitie geen wapens aan Kyiv te leveren

LONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.

7 uur geleden
Amerikaan gearresteerd om doodsbedreigingen aan Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.

7 uur geleden