Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoofdkwartier innovatiefonds NAVO komt in Nederland

Hoofdkwartier innovatiefonds NAVO komt in Nederland

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Het hoofdkwartier van een nieuw innovatiefonds van de NAVO (NIF) komt in Nederland te staan. Dat heeft het bondgenootschap maandag bekendgemaakt. Waar het investeringskantoor wordt gevestigd en hoeveel mensen er komen te werken, is nog niet bekend.

Naast het hoofdkwartier in Nederland komen er ook regionale NIF-kantoren in andere lidstaten van de NAVO. Het fonds zal over een periode van vijftien jaar minimaal 1 miljard euro in nieuwe hightech-projecten steken. Nederland draagt 55 miljoen bij in die jaren. Juridisch wordt het NIF in Luxemburg gevestigd.

"De verwachting is dat de vestiging van dit fonds in Nederland de mogelijkheid voor innovatieve Nederlandse startups vergroot om hun weg naar kapitaal te vinden. Dat stimuleert de ontwikkeling van innovatieve complexe technologieën, die oplossingen bieden voor maatschappelijke én defensievraagstukken", aldus het ministerie van Defensie.

Ontwikkeling nieuwe technologieën aanjagen

Het fonds moet vooral de ontwikkeling van nieuwe technologieën als kunstmatige intelligentie, verwerking van big data en innovaties op het gebied van nieuwe materialen en energie aanjagen. Sinds de inval van Rusland in Oekraïne een jaar geleden, stoppen de lidstaten veel meer geld in defensie. Nederland, dat geen grote defensiesector heeft, en zijn bondgenoten willen hun wapenindustrie na decennia van krimp weer laten groeien.

Het NIF wordt officieel gelanceerd tijdens de NAVO-top in Vilnius (Litouwen) in juli.

Meer uit Binnenland

Vrijspraak voor vernielen graven Den Haag, wel cel voor inbraken

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.

15 minuten geleden
OM eist tbs voor onthoofden moeder in Hellevoetsluis

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

31 minuten geleden
Niet haalbaar om alle misbruik te voorkomen, zegt chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.

2 uur geleden
Veroordeelde kunstrover weer vast na vlucht

DEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.

2 uur geleden
Verbijstering en onbegrip bij nabestaanden over onthoofding

DORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.

2 uur geleden
Verdachte onthoofding: ik ben ziek en dat werd mijn moeder fataal

DORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.

4 uur geleden
Defensie brengt weer gestrande Nederlanders van Oman naar Egypte

HURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

7 uur geleden