
Hoofdkantoor Uber naar Tripolis-Park aan de Zuidas
AMSTERDAM (ANP) - Het nieuwe internationale hoofdkantoor van Uber komt aan de Zuidas in Amsterdam. Het bedrijf achter de gelijknamige taxi-app betrekt in 2022 het monumentale Tripolis-Park en wordt daar de grootste huurder.
Het hoofdkantoor van Uber is de afgelopen jaren snel gegroeid van 400 naar 1500 werknemers. Het bedrijf zit nu in The Cloud bij het Amstel Station en brengt tot de nieuwe locatie klaar is, nog eens 600 mensen onder in Spaces Westerpark.
Uber begon als taxi-app, maar heeft het dienstenaanbod uitgebreid met onder meer Uber Eats en Uber Freight. Het bedrijf heeft als doel 'een hulpmiddel voor het dagelijks leven' te worden. Wereldwijd heeft Uber ruim 27.000 werknemers.
Het complex Tripolis is in de jaren 90 ontworpen door Aldo van Eyck en is een gemeentelijk monument. Het wordt herontwikkeld tot een eco-vriendelijk campusterrein met behoud van de iconische torens. Uber zal 30.000 van de 45.000 vierkante meter in beslag gaan nemen. Ook komen er andere kantoren en betaalbare huurappartementen in.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is van plan chipbedrijven te vragen hetzelfde aantal halfgeleiders in de Verenigde Staten te produceren als hun klanten van buitenlandse producenten importeren. Als een bedrijf na een bepaalde tijd geen een-op-een-verhouding hanteert, moeten bedrijven een importheffing betalen. Dit melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
8 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Turkish Airlines schaft maximaal 225 vliegtuigen van de Amerikaanse fabrikant Boeing aan, ter waarde van miljarden dollars. Het is een van de grootste vlootuitbreidingen van de Turkse nationale luchtvaartmaatschappij.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe ronde van zogenoemde straftarieven aangekondigd op een breed scala aan geïmporteerde goederen. De Verenigde Staten zouden lijden onder "grootschalige overstroming door deze producten vanuit andere landen", zei Trump op Truth Social.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt komende weken waarschijnlijk met invoertarieven van 25 tot 50 procent op Chinees staal en daarvan afgeleide producten. Dit vernam de Duitse krant Handelsblatt van hooggeplaatste ambtenaren in Brussel. Volgens de krant gaat het om een reactie op de golf aan goedkope importen uit China.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag een presidentieel besluit ondertekend waarin hij verklaart dat het plan om TikToks Amerikaanse activiteiten te verkopen aan Amerikaanse en internationale investeerders voldoet aan de eisen van een wet uit 2024. Die wet stelde dat de populaire video-app verboden zou worden in de Verenigde Staten tenzij de Chinese eigenaren deze zouden verkopen. Dit werd besloten uit veiligheidsoverwegingen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maakten zich zorgen dat de verrassend sterke economische cijfers van donderdag de Federal Reserve voorzichtiger zullen maken met het verlagen van de rente.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen (VW) beperkt zijn productie en legt twee Duitse fabrieken tijdelijk stil. Het Duitse autoconcern heeft er last van dat de vraag naar elektrische auto's langzamer groeit dan verwacht.
10 uur geleden