Hoofdkantoor olieconcern TotalEnergies besmeurd vanwege Rusland
PARIJS (ANP/RTR) - Het hoofdkantoor van het grote Franse olie- en gasconcern TotalEnergies is maandag besmeurd met zwarte verf door activisten uit protest tegen de zakelijke banden van het bedrijf met Rusland. TotalEnergies heeft in tegenstelling tot andere grote westerse oliemaatschappijen nog geen afscheid genomen van zijn Russische bezittingen vanwege de oorlog in Oekraïne.
De actie bij het hoofdkantoor in de Parijse zakenwijk La Défense werd uitgevoerd door demonstranten van de milieubeweging Friends of the Earth. Er werden ook leuzen geroepen door de demonstranten, bijvoorbeeld dat fossiele brandstoffen de Russische regering financieren in de strijd in Oekraïne.
TotalEnergies heeft de Russische invasie van Oekraïne wel veroordeeld, maar houdt nog vast aan zijn belangen in Russische olie- en gasprojecten. Branchegenoten als Shell, BP en ExxonMobil hebben al wel gezegd uit Rusland te vertrekken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
48 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
5 uur geleden