Hoofdkantoor Erdogans AK-partij in Ankara tijdelijk ontruimd
ANKARA (ANP) - Het hoofdkantoor van de conservatieve AK-partij van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan in Ankara is tijdelijk ontruimd. Dat meldt de Turkse tak van de BBC.
Een veiligheidsfunctionaris zegt tegen de BBC dat het hele gebouw wordt doorzocht vanwege een mogelijke bommelding. Daarna, als alles in orde is bevonden, zouden mensen vermoedelijk weer naar binnen mogen.
De plaatsvervangend voorzitter van de AK-partij Hamza Dag zegt op Twitter dat er sprake is van een doorzoeking die "routine" is en die verband houdt met veiligheidsmaatregelen.
Het is onbekend of Erdogan zelf bij het hoofdkantoor is. Hij kondigde zondagochtend aan dat hij de uitslagen van de presidents- en parlementsverkiezingen vanuit Istanbul zou volgen en niet vanuit Ankara. Zondagmiddag reisde hij om onbekende reden echter toch naar Ankara af.
Meer uit Buitenland
ODESA (ANP/RTR) - Zeker tien mensen zijn gewond geraakt door een Russische droneaanval op de zuidelijke Oekraïense stad Odesa, meldden Oekraïense functionarissen. De aanvallen waren het zwaarst in het centrum van de stad, waarbij onder meer huizen, een hotel en andere voorzieningen werden beschadigd.
42 minuten geledenVIRGINIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse zangeres Nedra Talley Ross is op 80-jarige leeftijd overleden. "Ze lag veilig in haar eigen bed thuis, omringd door haar familie, wetende dat ze geliefd was", schreef haar dochter in een bericht op Facebook. Talley Ross was het laatst levende lid van meidengroep The Ronettes.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
9 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
10 uur geleden