Hoofdkantoor Erdogans AK-partij in Ankara tijdelijk ontruimd
ANKARA (ANP) - Het hoofdkantoor van de conservatieve AK-partij van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan in Ankara is tijdelijk ontruimd. Dat meldt de Turkse tak van de BBC.
Een veiligheidsfunctionaris zegt tegen de BBC dat het hele gebouw wordt doorzocht vanwege een mogelijke bommelding. Daarna, als alles in orde is bevonden, zouden mensen vermoedelijk weer naar binnen mogen.
De plaatsvervangend voorzitter van de AK-partij Hamza Dag zegt op Twitter dat er sprake is van een doorzoeking die "routine" is en die verband houdt met veiligheidsmaatregelen.
Het is onbekend of Erdogan zelf bij het hoofdkantoor is. Hij kondigde zondagochtend aan dat hij de uitslagen van de presidents- en parlementsverkiezingen vanuit Istanbul zou volgen en niet vanuit Ankara. Zondagmiddag reisde hij om onbekende reden echter toch naar Ankara af.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
1 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
3 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.
6 uur geleden