Hoofdkantoor Erdogans AK-partij in Ankara tijdelijk ontruimd
ANKARA (ANP) - Het hoofdkantoor van de conservatieve AK-partij van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan in Ankara is tijdelijk ontruimd. Dat meldt de Turkse tak van de BBC.
Een veiligheidsfunctionaris zegt tegen de BBC dat het hele gebouw wordt doorzocht vanwege een mogelijke bommelding. Daarna, als alles in orde is bevonden, zouden mensen vermoedelijk weer naar binnen mogen.
De plaatsvervangend voorzitter van de AK-partij Hamza Dag zegt op Twitter dat er sprake is van een doorzoeking die "routine" is en die verband houdt met veiligheidsmaatregelen.
Het is onbekend of Erdogan zelf bij het hoofdkantoor is. Hij kondigde zondagochtend aan dat hij de uitslagen van de presidents- en parlementsverkiezingen vanuit Istanbul zou volgen en niet vanuit Ankara. Zondagmiddag reisde hij om onbekende reden echter toch naar Ankara af.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.
10 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.
50 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.
2 uur geledenDEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten geven een herhaaldelijk voor de Oostzeekust van het land gestrande bultrug op. Er worden geen pogingen meer ondernomen om te proberen het dier naar dieper water te loodsen. Het dier is opnieuw vastgelopen.
3 uur geleden