Hoofdkantoor Dokters van de Wereld in Antakya ingestort na beving
ANTAKYA (ANP) - Het hoofdkantoor van de missie in Syrië van hulporganisatie Dokters van de Wereld in de Turkse stad Antakya is maandag ingestort als gevolg van een nieuwe beving in het gebied, bevestigt de organisatie na berichtgeving in het NOS Radio 1 Journaal.
"De beving heeft om 20.00 uur 's avonds plaatsgevonden dus het kantoor was gelukkig leeg", vertelde de directeur van de organisatie, Jasper Kuipers. Normaal werken er zo'n twintig mensen, niemand van hen raakte gewond. "Het geeft toch maar weer even de ernst aan van deze nieuwe bevingen", aldus Kuipers.
Door het instorten van het kantoor is de hulpverlening niet in gevaar gekomen. Dokters van de Wereld is een internationale hulporganisatie en onderdeel van Médecins du Monde. De overkoepelende organisatie is actief in meer dan zeventig landen. In het noorden van Syrië heeft het negen klinieken en zijn zo'n 230 mensen actief.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
15 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
16 uur geleden