Hoofdkantoor DFB doorzocht om verduistering 360.000 euro
FRANKFURT (ANP/DPA) - Een voormalige medewerker van de Duitse voetbalbond DFB wordt ervan verdacht 360.000 euro te hebben verduisterd. Om die reden waren er donderdag doorzoekingen in het hoofdkantoor van de bond en verschillende andere panden in vijf deelstaten, zo meldt het Openbaar Ministerie in Duitsland.
De toenmalige medewerker zou een contract met een communicatiebureau hebben afgesloten en daar de 360.000 euro naar hebben overgemaakt. Volgens de aanklagers was dat een schijnovereenkomst. Een medewerker van het communicatiebureau wordt verdacht van medeplichtigheid aan verduistering.
Rondom de bond waren al eerder vergelijkbare onderzoeken. Zo werd het hoofdkantoor van sportmerk adidas vorig jaar doorzocht, volgens berichten in de media vanwege belastingontduiking gerelateerd aan een sponsorcontract met de Duitse bond.
Volgende week kiest de DFB een nieuwe voorzitter.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
25 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
17 uur geleden